Skocz do zawartości

praca programisty


pomaraqcz

Polecane posty

Mam pytanie odnośnie pracy jako programista. Na forum kilku takowych jest, wiec jestem ciekaw waszych odpowiedzi. Jak wygladają początki w pracy, w jakich projekatach bierze się udział, oraz ile jezyków trzeba znać i w jakim stopniu, by myśleć o składaniu cv? Jestem ciekaw też jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna? No i ostatnie ile zgłoszeń musielście rozesłać zanim was przyjetą do pierwszej roboty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ostatnie ile zgłoszeń musielście rozesłać zanim was przyjetą do pierwszej roboty?
Zero. Pierwszą pracę podjąłem w katedrze gdzie robiłem specjalizację. Byłem tam zatrudniony jako programista. Raczej odradzam taką drogę.

Jestem ciekaw też jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna?
To zależy. Każda rozmowa jest inna. Firmy mają różne wytyczne, sami prowadzący mają różne podejścia do tematu. Idź i zobacz.

Zasadniczo na stanowisko młodszego programisty wypada wykazać się znajomością:

- jednego języka związanego z technologią, której dotyczy stanowisko;

- SQL;

- podstaw oprogramowania współbieżnego (procesy, wątki), metod komunikacji i synchronizacji;

- zrozumieniem oprogramowania obiektowego;

- podstawowych struktur;

- językiem angielskim.

Jak wygladają początki w pracy, w jakich projekatach bierze się udział, oraz ile jezyków trzeba znać i w jakim stopniu, by myśleć o składaniu cv?
Idź na praktyki zawodowe to sam się przekonasz. Większość pracodawców organizuje coś w tym stylu, bo to świetny sposób na zatrudnianie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...