Jump to content
Sign in to follow this  
Miczi

Lenovo Y580 problemy z włączeniem i grafiką

Recommended Posts

Witam.

Od ponad dwóch lat jestem szczęśliwym posiadaczem Lenovo Y580, obecnie windows 8.1.

Krótko: Przez tydzień nie było mnie w domu, laptop leżał grzecznie w szafie. Gdy wróciłem, wcisnąłem przycisk zasilania, włączył się, pojawiło się logo Lenovo itd., po 2 sekundach się wyłączył. I tak parę razy. Wyjąłem baterię, włożyłem, pokombinowałem, za którymś razem się uruchomił i przez parę dni, jak pilnowałem, żeby zawsze go wyłączać a nigdy nie usypiać, było okej. Ale w końcu chyba zapomniałem, uśpiłem, problem wrócił.

System mam na SDD, oprócz tego w laptopie jest HDD, który nie działa od paru miesięcy, już się z tym pogodziłem, nie wyjąłem go z lenistwa (czasem głowica parę razy spróbuje zaparkować i da sobie spokój). Pomyślałem więc, że może go wyjmę. O dziwo, pomogło, ale to pewnie przypadek. Włączył się. Po jakimś czasie jednak znowu to samo, więc to chyba jednak nie był dysk.

Miałem już na początku problemy z kartą N-Vidia w tym laptopie, w grach pojawiały się artefakty. Głupi, leniwy ja, zamiast oddać na gwarancji kiedy jeszcze była, wyczytałem gdzieś, że wystarczy odrobinkę obniżyć taktowanie karty graficznej - pomogło. W ostatnim czasie (miesiąc, może trzy?) czasem w czasie grania ekran gasł na sekundę, po czym wyskakiwał popup windowsa, że sterownik ekranu przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność. No i potem wszystko działało. Już nawet nie zwracałem na to uwagi, nie zdarzało się jakoś strasznie często.

Nie znam się na tym kompletnie, ale z tego co wyczytałem w internecie, to chyba płyta główna, problemy z kartą graficzną to potwierdzają. Co myślicie? A jeśli to faktycznie płyta - czy to się da naprawić (podgrzewanie średnio mnie satysfakcjonuje). Nie mam już gwarancji, nie śpieszy mi się do wymiany laptopa - czy w jakimś serwisie naprawa czegoś takiego wchodzi w grę? Z góry dzięki za odpowiedź.