Jump to content
Sign in to follow this  
Miczi

Lenovo Y580 problemy z włączeniem i grafiką

Recommended Posts

Witam.

Od ponad dwóch lat jestem szczęśliwym posiadaczem Lenovo Y580, obecnie windows 8.1.

Krótko: Przez tydzień nie było mnie w domu, laptop leżał grzecznie w szafie. Gdy wróciłem, wcisnąłem przycisk zasilania, włączył się, pojawiło się logo Lenovo itd., po 2 sekundach się wyłączył. I tak parę razy. Wyjąłem baterię, włożyłem, pokombinowałem, za którymś razem się uruchomił i przez parę dni, jak pilnowałem, żeby zawsze go wyłączać a nigdy nie usypiać, było okej. Ale w końcu chyba zapomniałem, uśpiłem, problem wrócił.

System mam na SDD, oprócz tego w laptopie jest HDD, który nie działa od paru miesięcy, już się z tym pogodziłem, nie wyjąłem go z lenistwa (czasem głowica parę razy spróbuje zaparkować i da sobie spokój). Pomyślałem więc, że może go wyjmę. O dziwo, pomogło, ale to pewnie przypadek. Włączył się. Po jakimś czasie jednak znowu to samo, więc to chyba jednak nie był dysk.

Miałem już na początku problemy z kartą N-Vidia w tym laptopie, w grach pojawiały się artefakty. Głupi, leniwy ja, zamiast oddać na gwarancji kiedy jeszcze była, wyczytałem gdzieś, że wystarczy odrobinkę obniżyć taktowanie karty graficznej - pomogło. W ostatnim czasie (miesiąc, może trzy?) czasem w czasie grania ekran gasł na sekundę, po czym wyskakiwał popup windowsa, że sterownik ekranu przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność. No i potem wszystko działało. Już nawet nie zwracałem na to uwagi, nie zdarzało się jakoś strasznie często.

Nie znam się na tym kompletnie, ale z tego co wyczytałem w internecie, to chyba płyta główna, problemy z kartą graficzną to potwierdzają. Co myślicie? A jeśli to faktycznie płyta - czy to się da naprawić (podgrzewanie średnio mnie satysfakcjonuje). Nie mam już gwarancji, nie śpieszy mi się do wymiany laptopa - czy w jakimś serwisie naprawa czegoś takiego wchodzi w grę? Z góry dzięki za odpowiedź.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...