Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DarthKoza

Rozwiązany: Nowa płyta główna pod LGA1155

Polecane posty

Hej!

Spieprzyłem dzisiaj płytę główną - komputer po wymianie pasty włączał się i wyłączał, a po ponownym wyjęciu procesora, zauważyłem, że piny od socketu zostały skrzywione.

Mam nadzieję, że procesor wciąż jest na chodzie, więc szukam dobrej płyty głównej. Włącznie z używanymi. Pod sprzęt, jaki mam w sygnaturce. W grę wchodzą Allegro, itp. - ale lepiej, aby nie przekraczało 400zł, a najlepiej, aby w ogóle było tanie i funkcjonalne.

Np. taka: ASRock Fatal1ty P67 Proffesional?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze P8Z77-V LX2 - w cenie 230zł i MSI Z77A-S03 w cenie 250zł - obie używane. Warte uwagi?

Ten ASRock, który podałem wyżej jest do licytacji. Aktualnie ma cenę lekko powyżej 300zł - jak sądzisz, jaka cena byłaby optymalna w tym przypadku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DarthKoza jak masz na wydanie 300 zł na płytę, to lepiej kup nową z gwarancją. Taka moja rada.

Tu masz link do sklepu w którym zamawiam sprzęt luknij http://www.agito.pl/podzespoly-pc/plyty-glowne/intel/socket-1155/79,4266-433149,264-488572.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy pod socket LGA1155, do 300zł? Oczywiście - znajdę jakieś dwukanałową płytę, która prawdopodobnie do niczego się nie nada. Wolę kupić coś używanego - wyniesie mnie to taniej i lepiej.

Ta MSI Z77A-S03 - ma miesiąc gwarancji. Wystarczyłoby na rozruch - a kosztuje 250zł. Mocno odstaje od tego GD65 za 300zł? + powracam do tego Fatal1ty z pierwszego postu - jak ten wypada na tle tych dwóch MSI?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to prawdopodobnie tego Z77-GD65 bym wziął. Chyba, że ktoś ma chęci przejrzeć na Allegro używane płyty pod Z77 i wkleić tutaj jakieś ciekawe oferty? Nie do końca jestem obeznany w płytach głównych - ważne, abym nie odczuł jakichkolwiek nieścisłości względem poprzedniej płyty (z sygnaturki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASrock jest pod pewnymi względami lepszy - ma m.in. mocniejszą, cyfrową sekcję zasilania, podczas gdy ta z MSI jest analogowa (choć nadal całkiem niezła). Za MSI przemawia tylko nieco lepszy chipset, choć to taka zaleta trochę na siłę (kwestia tego czy kroś wykorzystuje tych kilka dodatkowych funkcji, jakie wnosi Z77).

Tyle że cena tego ASrocka pewnie spokojnie dobije do 350-400 zł, a to już spora kwota jak za płytę bez gwarancji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chipset Z77 ma lepszy kontroler USB3 (a właściwie to w ogóle go ma, bo P67 obsługuje tylko 2.0 i płyty muszą mieć dodatkowe kontrolery), ponadto obsługuje Intel SRT (do tworzenie cache z dysków SSD) i pozwala na korzystanie ze zintegrowanej karty graficznej. Kiedyś producenci się chwalili również dołączoną obsługą Lucid Virtu na Z77, ale nie wiem, czy to czasem nie była wersja trial.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tych pinów to nie da się wyprostować jakoś? Nie masz już gwarancji na tą płytę z sygnaturki? No bo jednak gdyby wszystko było ok włożone to piny nie powinny się skrzywić. Pokaż może zdjęcie jak to wygląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

Kupiłem tego MSI Z77A-GD65 - już na nim pracuję. Zostaje jedynie żmudne instalowanie wszystkiego od nowa.

Piny były mocno skrzywione przez moją nieostrożność. Gwarancja już dawno poszła się wietrzyć (nie mówiąc o tym, że sprzęt kupiłem używany). Do tego przypadkowo przy rozbieraniu uszkodziłem jedno z wejść od płyty - wówczas jednak byłem już zdeterminowany wydać trochę pieniędzy na następne mobo. Mam teraz nauczkę. Liczę, że pierwsza i ostatnia.

Temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...