Skocz do zawartości

Fred w którym pokazujemy reakcję DMa, gdy...


Alpharadious

Polecane posty

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Widziałeś jakiegoś ateistę, który chwali religię zorganizowaną/jakąkolwiek i staje w jej obronie?

<podnosi rękę do góry>

Chrześcijaństwo jest w miarę ok. Problem polega na tym, że dziś chrześcijan już nie ma, są katolicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesowanie się tym jaką religię wyznaje drugi człowiek jest, ogólnie rzecz biorąc, krinczowe.

Prawie this. Dla mnie nie jest to krinczowe co idiotyczne. Ludzi, którzy chcą zmieniać coś w życiu publicznym np. ustawiać państwo pod konkretną religię z miejsca powinno się odsuwać od dyskusji publicznych itd.

To XXI w. do kurki nędzy, czas najwyższy by ludzie zaczęli pojmować rzeczywistość w kategoriach naukowych (tak wiem, nie zawsze to jest możliwe), a nie zachowywali się jak durnie wierzący w bajeczki dla dorosłych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, to masz rację, ale... Niech wierzą sobie, w co chcą. Byle tylko nie próbowali mnie do swoich poglądów przekonywać. Wśród znajomych mam zadeklarowanego nazistę (łysy, wydziarany w swastyki, ultrakatolik... nie wiem, jak to łączy, ale zwisa mi to) i Świadka Jehowy. Dopóki ci ludzie nie wchodzą ze mną w dysputy światopoglądowe (które szybko ucinam), to da się z nimi żyć. I nie są męczący. Lubię z nimi dyskutować na różne tematy, byle nie polityka/wiara.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako mocno zdeklarowanego katolika trochę wkurza mnie to że wiele osób jak to słyszy od razu dorabia sobie do mnie całą ideologie i mój światopogląd.

Jakoś się z tym nie kryje i potrafię sie zadawać z mocno antyklerykalnymi LARPowcami, sam byłem twórcą jednej grupy, czy innymi punkami którzy raczej nie prowadzą zbyt religijnego życia.

I jakoś potrafią ze mną gadać i o poglądach i o religii.

Po prostu trzeba umieć rozmawiać.

Ale racja że wielu fanatyków rozmawiać nie potrafi i narzuca swoje poglądy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trepliev - której części mojej wypowiedzi nie zrozumiałaś?

- wielu fanatyków nie potrafi rozmawiać o wierze. Ani w jedną ani w drugą stronę.

- wkurza mnie to, że wiele osób w momencie kiedy słyszy o tym że jestem wierzący automatycznie dorobia sobie do tej informacji całą moja ideologie i poglądy o których nie mają pojęcia bo jeszcze nie mieli okazji poznać.

Gdzie robię to na co narzekam?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...