Skocz do zawartości

Klawiatura mechaniczna z podświetleniem, cicha


Polecane posty

Poszukuję tym razem klawiaturki mechanicznej ze światłem, bo ciemno i nie idzie pisać...

Przeznaczenie: do gier, głównie CS:GO, D3.

Cechy: standardowy układ klawiszy, anti-ghosting na 6-8 klawiszy, cicha praca, podświetlenie

Dodatki: podkładka pod nadgarstki

Niepotrzebne: wyświetlacze LCD, klawisze funkcyjne, wejścia USB/mini jack

Fanaberie: blok numeryczny z lewej strony lub jego brak

W starej, choć ciągle świetnej klawiaturze, brakuje mi podświetlenie i wieczorne sesje z supermemo idą ciężko. Szukam czegoś wysokiej jakości, ale jednocześnie mam raczej niewygórowane potrzeby jako użytkownik, bo ino gram, dlatego chciałbym uniknąć tego, że klawiatura będzie mocniej-głośniej strzelała niż ja z AK-47 w CS'sie. Da się coś na to poradzić, czy trafiłem pod zły adres?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny rodzaj przełącznika mechanicznego jaki mógłbym określić jako "cichy" to niezwykle rzadki MX Clear.

Tu masz listę klawiatur z tym przełącznikiem przekopiowaną z deskthority:

Some Cherry G80-3000 keyboards. The second of the letters at the end of the model number is Q; for instance G80-3000LQCDE-2.
Cherry G80-8113 point-of-sale keyboards. This keyboards can ship with either brown or clear switches (despite the letter Q in the model number), so you should confirm the type of switches it has before ordering one.
Some Deck and TG3 keyboards.
Some Leopold keyboards.
A variation of the Ducky Shine (II/III).
WASD Keyboards version 2.
The Code keyboard.

Żadnej z nich nie kupisz jednak w Polsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cicha praca

Tu jest pewien problem. Mechaniczne klawiatury są mechaniczne i w związku z tym dużo zależy od tego jak się na nich pisze. W rękach jednych ludzi pewne modele mogą być bardzo ciche, a w innych bardzo głośne i tu niestety dopóki sam nie spróbujesz, to się nie przekonasz.

Xerber napisał o przełącznikach (to tłumaczenie zawsze mnie dobijało), tylko niestety nawet klawiatury z dokładnie tym samym przełącznikiem mogą mocno od siebie odbiegać jeśli chodzi o generowany hałas, tak jak jest to wspomniane np. tutaj:

For example, people definitely commented when I tested the Razer BlackWidow Ultimate, but not so much when I was hammering away at the standard Das Model S Professional, even though they both use the same switches.

Jeśli o przełączniki chodzi, to warto zapoznać się jeszcze z tym zestawieniem oraz z tym wątkiem.

Generalnie najcichsze powinny być klawiatury z przełącznikami Topre, ale ich ceny potrafią być naprawdę powalające. Pewnym rozwiązaniem jest poszukanie klawiatur z przełącznikiem Cherry (byle nie Blue, bo ten przełącznik zawsze będzie głośny) z O-ringiem. Z łatwiej dostępnych na naszym rynku klawiatur masz Logitech G710+ oraz Corsair Vengeance K70 (w obydwóch przypadkach bez trudu znajdziesz na YT filmiki z nagranym generowanym przez nie hałasem). Jeśli możesz wydać więcej, to z łatwych do znalezienia modeli bardzo cichą klawiaturą jest Logitech G910 (Logitech wrzucił tam swoje własne przełączniki Romer G), tylko że jest ona nieco przekombinowana jeśli chodzi o wygląd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko, bo sesja i jutro egzaminy ;). Mam 2 typy i są to:

WASD/CODE Keyboards - MX Clear, opcja bez bloku numerycznego

Corsair Vengeance K70 + O-ring - wygląd, odłączana podkładka, możliwość kupna w Polsce

Resztę odrzuciłem głównie za wygląd, ergonomia ergonomią, ale to musi jakoś wyglądać, a takim G910 to można straszyć dzieci.

Na razie bardziej skłaniam się ku K70, ale przede mną jeszcze wybór przełączników i porównanie hałasu. Chętnie obejrzałbym jakiekolwiek mechy na żywo, ale poszukiwanie ich w Saturnie zakończyło się klęską...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby dobry pomysł z o-ringami, ale warto też zauważyć, że takie rozwiązanie nigdy nie da takiego samego efektu jak Cleary. W tym przypadku raczej brłabym coś na MX Black, bo te są najcichsze z czwórki sprzedawanej w Polsce. Z drugiej strony sprowadzenie WASDa z zagranicy to koszt co najmniej kilkudziesięciu dodatkowych dolarów na przesyłkę i to przy optymistycznej sytuacji gdy nie dowalą Ci cła dwukrotnie przekraczającego wartość samej klawiatury.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym cłem to mnie teraz nie uszczęśliwiłeś, faktycznie wszystkie ceny w dolcach były jak przeglądałem, myślałem że mówimy, że nie ma ich w Polsce, a nie w Europie w ogóle... słabo.

Zostaje zatem K70, choć przyjrzeć się muszę jeszcze jej wymiarom no i przełącznik, z tego co kojarzę już kiedyś się chyba na czarne napalałem, muszę jedynie odświeżyć pamięć co i jak.

A BlackWidow? Niby wygrywa w CDA w tym numerze ;). No i ma specjalne przełączniki, coś niby "Clicky" albo "Silent" w opisie cokolwiek to znaczy, może ruch w tę stronę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na to b.z.d.u.r.a.

Te niby "specjalne" przełączniki to zwykły Kailh - chińskie podróby Cherry, które pojawiły się gdy producentowi wygasł patent.

Clicky to odpowiednik MX Blue, a Silent to MX Brown i obie wersje są wyraźnie gorsze od odpowiedników Cherry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma niestety na Blackach, zostają redy - http://techplanet.pl/produkty/klawiatury/corsair-gaming-k70,55571.html

To ta klawiatura? Jest ich sporawo, a z tego co widzę, większe wzięcie ma opcja ze skróconym shiftem, nie wiem czemu.

A te o-ringi znajdę gdzieś w Polsce? Widzę tylko na eBayu za 20 zł, to jakieś oryginalne musi być czy byle gumka?

A co do BlackWidow... bez komentarza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...