Skocz do zawartości

Dead Island - Brak obrazu z gry


Darczan

Polecane posty

Witam. Problem dotyczy gry Dead Island z serii dobra gra aktywowanej na steamie. Po instalacji i uruchomieniu gry moim oczom ukazuje się jedynie okno z czarnym obrazem, kmunikatem steam i muzyką graną w tle. Nie wiem jak ten kłopot rozwiązać. Pisałem do techlandu ale niestety odpowiedzieli tylko raz i na tym rozwiązywanie sprawy się skończyło a grać dalej nie mogę. Liczę na pomoc. zależy mi na tym tytule. Sprzęt to lenovo y510, intel core i5 2.50 GHz, geforce gt755M 2GB, 8GB RAM, 1366x768. Sterowniki aktualizowane na bieżąco.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reinstalowałem. Sprawdzałem spójność plików. Gra powinna zajmować około 6GB. Na steamie jednak zajmuje tylko 3GB z hakiem. Steam wykrywa błąd w spójności plików po czym za każdym razem pobiera bardzo mało danych przez kilka sekund i uznaje że tyle wystarcza a gra dalej nie działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno odpalenie gry z parametrem "-safemode" pomaga na czarny ekran. niemniej najpierw musisz mieć zainstalowaną całą grę. Zwykle wystarczy usunąć pliki gry przez Steam (opcja "Usuń zawartość lokalną..." w menu kontekstowym), nie trzeba czyścić rejestru.

Tryby zgodności sobie odpuść, więcej przeszkadzają niż pomagają, a już na pewno ten od XP nie pomoże na grę z 2011 ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może spróbuj zainstalować na innej partycji? Steam na to pozwala.

BTW Wymagania systemowe DI to jest 2GB na HDD, z DLC może skoczyć do 3GB, ale skąd pomysł, że to 6GB?

Kurcze, każda strona podaje inaczej, od 2 do 7 GB:/

EDIT Uruchomiłem teraz instalacje -DI bez DLC z White'm- i wyskakuje, że pobiera 3,9GB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tych wymagań miejsca na dysku. Steam wymaga przeszło 6 a pobiera tylko 3.3. Mimo wszystko instaluje DI na nowej partycji, mam nadzieję że pomoże. Dam znać czy problem rozwiązany.

EDIT: Niestety instalacja na drugiej partycji nic nie dała. Nadal to samo.

EDIT: Znalazłem rozwiązanie, przynajmniej tak mi się wydaje. Przeczytałem artykuł w języku angielskim w którym gość tłumaczy iż po pobraniu pliku D3D i wklejeniu go do folderu z grą problem z czarnym ekranem jest rozwiązany. Sprawdziłem i okazało się że racja. Pytanie jednak czy jest to bezpieczne i czy steam nie zablokuje mi konto jeśli mieszałem w plikach gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany jednakże jedyny mankament jaki dostrzegłem to to że po każdym uruchomieniu gry rozdzielczość samoczynnie zmienia się na 1024x768 a ustawienia grafiki na domyślne mimo iż zatwierdzam własne ustawienia. Nie wiem czy jest na to jakiś sposób. Pomysły mile widziane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...