Skocz do zawartości

Kalambury


Marek Lenc

Polecane posty

  • Odpowiedzi 4k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Start: za 2 tygodnie.

Eeee... to kiedy te kalambury? Chyba się pogubiłem. :/

Nie no daj spokój... to jest najbardziej przystępna godzina dla wszystkich (tak mi się wydaje) a jak by nie patrzeć 21.50 to jest już dość późno i ruch na FA zamiera powoli o tej godzinie.

To może w inny dzień? Tylko nie w środę i czwartek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może z inną propozycją:

Pojawiały się głosy, żeby dla każdej zagadki był oddzielny temat, ale IMO to się nie sprawdzi, bo w kilkudziesięciu tematach nikt by niczego nie znalazł, ale może (w ramach kompromisu między jednym a drugim) zrobić na zasadzie NOWY SEZON - NOWY TEMAT.

Co o tym myślicie, panie Lenc? :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, konkurs!

Zanim rozpoczniemy odwlekany stale nowy sezon kalamburowy, chciałbym zaangażować Was do tworzenia zagadek według własnego pomysłu. Propozycje (im więcej, tym lepiej) ślijcie na maila (marek-lenc[at]tlen.pl) w formie pliku tekstowego (opis). W tytule maila konieczny dopisek: Moje kalambury.

Najciekawsze zilustruję, a najpłodniejszego autora (tj. takiego, który dostarczy największą ilość użytych zagadek, nagrodzę ciekawym pakietem (gra + film + książka). Na propozycje czekam do poniedziałku 28 września!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olszes, Twoim sposobem można tworzyć tysiące kalamburów, co w tym przypadku jest wadą...

Mi się jednak wydaje, że klepanie tego samego schematu szybko się znudzi. :down:

Ja kiedyś próbowałem szukać podobieństw kształtowo-znaczeniowych. Bez rewelacji, ale metoda nie jest zła. :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem, że najlepiej jest czytać słownik ortograficzny i dzielić słowa na 2 lub 3. :happy:
To jedna z metod- łatwa w tworzeniu, trudniejsza w rozwiązywaniu ;)

Olszes, Twoim sposobem można tworzyć tysiące kalamburów, co w tym przypadku jest wadą...

Mi się jednak wydaje, że klepanie tego samego schematu szybko się znudzi. :down:

Niekoniecznie, wszystko zależy od skojarzeń.

Ja kiedyś próbowałem szukać podobieństw kształtowo-znaczeniowych. Bez rewelacji, ale metoda nie jest zła. :cool:

Każdy inaczej dochodzi do hasła ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań (a właściwie luźnych uwag) na początek. Bardzo proszę zainteresowanych o ustosunkowanie się ;).

1. Zagadki 2 razy w tygodniu: poniedziałek i środa, ok. 20:30.

2. Minimalizm kategorii (maks. 3-4).

3. 10 zagadek= jeden sezon, 5 sezonów= podsumowanie.

4. Nagrody: laureat sezonu: gra i film, laureat podsumowania: fan kit, rysunek i takie tam ;)

5. Czy przed każdym sezonem zapowiadać jakie będą nagrody (gry, filmy), czy nagradzać nimi w ciemno ;)?

6. Brak rozróżnienia zagadek na konkursowe i pozakonkursowe (jednak liczę na Wasze pomysły!).

Start: za 2 tygodnie.

1.

Nein! No! Nie! :down:

Poniedziałek - Mega Hit na polsacie, środa LM na Polsacie.

IMO lepiej sobota - środa jeśli już, albo wtorek - piątek/niedziela...

2.

To akurat mi wisi. :P

3.

OK

4.

Super. :)

5.

Zapowiadać.

6.

Ok, spłodzę w najbliższych dniach kilka dorodnych kalamburów. ;]

Rozumiem, że start w październiku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja pytam: Czemu nie może być tak, jak dawniej? ;)

Proszę o wyczerpującą odpowiedź :P

I, Marku, nie zapowiadaj nagród. Nagrodą ma być sama zabawa (w końcu poświęcasz nam swój czas...), a takie nagrody rzeczowe? Cóż, miłe to aczkolwiek niekonieczne (w końcu tu chodzi o twoje pieniądze, choćby za samą wysyłkę). Powinny być niespodziankami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja pytam: Czemu nie może być tak, jak dawniej? ;)

Proszę o wyczerpującą odpowiedź :P

Bo czemu tak ;)? W nowym sezonie (który jakoś nie może się zacząć) chciałem wyselekcjonować zagadki, wybrać te najlepsze. Propozycje, które zgłaszaliście wcześniej w ciągu tygodnia były... różne. Dla niektórych wyróżnionych proponowanie własnej zagadki było koszmarem, bynajmniej poczuli co ja przeżywam :icon_mrgreen: . Proponowanie (na przemian) zagadek mieszało też trochę w ogarnięciu wszystkiego- często nie wiadomo było, która z zagadek jest tą "konkursową". Dlatego teraz miał być konkurs na zagadki i konkurs na ich zgadywanie- chyba sprawiedliwie ;)?

I, Marku, nie zapowiadaj nagród. Nagrodą ma być sama zabawa (w końcu poświęcasz nam swój czas...), a takie nagrody rzeczowe? Cóż, miłe to aczkolwiek niekonieczne (w końcu tu chodzi o twoje pieniądze, choćby za samą wysyłkę). Powinny być niespodziankami.
Kiedy mam naprawdę fajne gierki :P Poważniej: możemy na próbę spróbować jeden sezon bez nagród, ale wtedy z frekwencją siądzie motywacja... Olszes już przysłał też nagrody (gry!), więc głupio byłoby powiedzieć, że walczymy o sporą... figę ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawiedliwie, sprawiedliwie... Tylko coś nie wypaliło. Miało być dobrze, a wyszło jak zawsze :/

Dziwne, bo w zeszłym kalamburowym sezonie frekwencja była dość wysoka ;)

Oczywiście, że możemy :) Ale myślę, że frekwencja spadnie, a potem nawet jak już będą nagrody, to połowa ludzi nie zauważy, że już się zaczęło ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były nagrody- wcześniej zapowiedziane, więc nie byłbym tak zdziwiony. Każdy sezon musi się rozpocząć na z góro jasno określonych zasadach.

Teraz też były nagrody, i też wcześniej zapowiedziane... A jakoś wymyślaczy skromna liczba była.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W maksymalnym skrócie, bo piszę z wydziału :tongue: (A propos, jest juz plan lekcji dla studentów? )

To ja pytam: Czemu nie może być tak, jak dawniej? ;)

Proszę o wyczerpującą odpowiedź :P

Bo czemu tak ;)? W nowym sezonie (który jakoś nie może się zacząć) chciałem wyselekcjonować zagadki, wybrać te najlepsze. Propozycje, które zgłaszaliście wcześniej w ciągu tygodnia były... różne. Dla niektórych wyróżnionych proponowanie własnej zagadki było koszmarem,

>>>> :klaszcze: A jak się ludzie na ciebie wkurzają, kiedy ich zdaniem zagadka nie jest oczywista, ale wręcz przeciwnie - jakieś debilne skojarzenia

bynajmniej poczuli co ja przeżywam :icon_mrgreen: . Proponowanie (na przemian) zagadek mieszało też trochę w ogarnięciu wszystkiego- często nie wiadomo było, która z zagadek jest tą "konkursową". Dlatego teraz miał być konkurs na zagadki i konkurs na ich zgadywanie- chyba sprawiedliwie ;)?

>>> Zwłaszcza, że autor zagadki nie może jej odgadywać. Jak przyśle zagadek na całe dwa sezony powinien coś za to dostać, bo nagrodę sezonu nie powalczy.

I, Marku, nie zapowiadaj nagród. Nagrodą ma być sama zabawa (w końcu poświęcasz nam swój czas...), a takie nagrody rzeczowe? Cóż, miłe to aczkolwiek niekonieczne (w końcu tu chodzi o twoje pieniądze, choćby za samą wysyłkę). Powinny być niespodziankami.
Kiedy mam naprawdę fajne gierki :P Poważniej: możemy na próbę spróbować jeden sezon bez nagród, ale wtedy z frekwencją siądzie motywacja... Olszes już przysłał też nagrody (gry!),

>>> I filmy! :icon_biggrin:

więc głupio byłoby powiedzieć, że walczymy o sporą... figę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>> Zwłaszcza, że autor zagadki nie może jej odgadywać. Jak przyśle zagadek na całe dwa sezony powinien coś za to dostać, bo nagrodę sezonu nie powalczy.

Tu się z Tobą nie zgodzę. Osobiście wolałbym nie robić kalamburów i zgadywać, niż robić (dostać nagrodę) i nie zgadywać. No bo spotykamy się tu żeby rozwiązywać kalambur, bawić się, a nie gapić na swoje zagadki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się z Tobą nie zgodzę. Osobiście wolałbym nie robić kalamburów i zgadywać, niż robić (dostać nagrodę) i nie zgadywać. No bo spotykamy się tu żeby rozwiązywać kalambur, bawić się, a nie gapić na swoje zagadki.

A ja tak jakoś odczuwam taką perwersyjną przyjemność, gdy patrzę jak ktoś się męczy nad zagadką, której wymyślenie zajęło mi 5 minut, vide Marokanka ^^'

Także ja mogę być wymyślaczem-wspomagaczem, panie Lenc ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termin zgłaszania propozycji minął (ale możesz słać, tylko już bez nagród). Wyniki na łikend.

No właśnie to miałem na myśli. Ja już zgłosiłem swoje propozycje, ale mogę też wspomagać już w trakcie sezonu - wymyślając zagadki na kolejny, bo jeśli dobrze widziałem to ma być ich kilka, powiedzmy po 13 zagadek, a potem podsumowanie, c'nie? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...