Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xazy

Peaky Blinders (2013-)

Polecane posty

peaky-blinders.jpg

Jest rok 1919.
Tommy Shelby
, członek rodzinnego gangu "
Peaky Blinders
", wysyła ludzi by dokonali błahej kradzieży w porcie. Ci jednak przez przypadek ukradli olbrzymi arsenał państwowej broni. To oznacza, że pojawiła się wielka szansa by zwiększyć wpływy rodzinnego interesu. Lecz oznacza to też przybycie ludzi którzy będą chcieli złodziei powiesić....

Jest to -moim zdaniem- serial wybitny. Fantastycznie zostały przedstawione realia gangów brytyjski z początku XX wieku, i klimat tamtych czasów. A to wymieszane z wciągającą historią, w której niewielki gang dostaje coś co może być dla niego wielką szansą, lecz jednocześnie może sprawić że wszyscy członkowie skończą w nieoznaczonych grobach lub zostaną powieszeni przez władze.

Jak przystało na brytyjskie produkcje, mamy tutaj fantastyczną grę aktorską.

W obsadzie znajdziemy takich aktorów jak:

Cillian Murphy
("Batman - Początek", "Mroczny Rycerz", "Incepcja"),

Helen McCrory
("Harry Potter i Insygnia Śmierci" I i II, "Królowa")

Sam Neill
("Park Jurajski", "Dynastia Tudorów")

Annabelle Wallis
("Annabelle")

Paul Anderson
("Sherlock Holmes: Gra cieni", "Namiętność")

Jak na razie ukazały się dwa sezony, a trzeci ma się pojawić już jesienią. Więc to dobra chwila by polecić wszystkim tym którzy jeszcze nie oglądali, i by rozpocząć dyskusje o produkcji, która zbyt długo nie miała swojego tematu na forum.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich latach pojawiło się mnóstwo produkcji rodem z Wielkiej Brytanii, które swoją jakością zjadają na śniadanie większość tego co pojawia się w USA. Genialna Utopia (niestety przedwcześnie anulowana), Sherlock, Black Mirror, The Fall, Broadchurch, Ripper Street, czy właśnie Peaky Blinders, któremu poświęcony jest ten temat.

Świetni aktorzy, do których w drugim sezonie dołącza nawet Tom Hardy, równie dobra muzyka i klimat tamtych czasów. Do tego wciągająca historia, która od samego początku przykuwa do ekranu i nie pozwala się oddalić póki nie obejrzy się przynajmniej jeszcze jednego odcinka.

Sam do PB podchodziłem, gdy po zakończeniu Boardwalk Empire szukałem czegoś osadzonego w podobnych klimatach. Trafiłem na Peaky Blinders, o którym słyszałem mnóstwo dobrych opinii, i te krótkie dwa sezony pochłonąłem niemal natychmiast. Serial wart polecenia każdemu fanowi seriali i fantastycznych historii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...