Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

stalker51

Laptop - DJ/tworzenie muzyki~1100zł.

Polecane posty

Witam serdecznie.

Przymierzam sie do kupna laptopa ponieważ komputer stacjonarny przestał spełniać moje oczekiwania.

Przychodzę z prośbą o pomoc do was, gdyż moja wiedza na temat laptopów jest w zasadzie żadna.

Do rzeczy.

Budżet który mam nie jest zbyt imponujący chciałbym wydać na laptopa maksymalnie 1200zł. A i tak zależało by mi na tym, żeby zamknąć się w 1k.

Laptopa będę najczęściej używał w połączeniu z programami DJ'skimi (Traktor, Serato, virtual DJ), oraz z DAW'ami (FL studio, Ableton) dlatego płynne i bezproblemowe działanie tych programów jest dla mnie priorytetem.

Poza tym było by świetnie gdyby jakość odtwarzanej z niego muzyki była w miarę dobra. (Nie jest to najważniejsze, bo bede używać zewnętrznej karty dźwiękowej, ale ma dość duże znaczenie)

Drugorzędne rzeczy które bede robił to przeglądanie internetu i bardzo sporadycznie granie w jakieś niezbyt wymagające gry pokroju LoL'a.

jezeli chodzi o wielkość matrycy, do płynnego używania ww. Programów dobrze było by mieć dosyć spory ekran, jednakże zdaje sobie sprawę z tego, że za te pieniądze raczej zbyt wielki on nie bedzie dlatego powiem tylko, ze zależy mi na tym by był on jak największy, lub żeby miał on wejście na kabel hdmi pozwalający podłączyć go np. Pod TV (mobilność nie jest dla mnie bardzo istotną rzeczą) Również długość pracy na baterii nie jest tutaj dla mnie priorytetem, bo przez większa cześć czasu laptop i tak bedzie pewnie podłączony do zasilania.

Zależało by mi na tym, żeby do lapka był dołączony jakiś system operacyjny.

Nie zależy mi na żadnym konkretnym, równie dobrze mógł by to być 32 bitowy xp'ek :)

Ważne natomiast żeby był to Windows, ponieważ nie zbyt dobrze radzę sobie z obsługą linuxa.

Ufff... To był było chyba na tyle.

Od siebie dodam może jeszcze, że w oko wpadł mi laptop od Lenovo a mianowicie model S210 touch z windowsem 8.

I tu pytanie, czy spełnił by on chociaz w pewnej części moje wymagania?

Moze jednak lepiej zakupić coś innego?

Czekam z nieskrywaną niecierpliwością na wasze odpowiedzi.

Jeżeli zapomniałem o czymś istotnym to proszę napisać o czym,odpowiem najszybciej jak bedzie to mozliwe.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autorze, nie obraź się, ale procesory w tym przedziale cenowym w nowych komputerach raczej nie podołają Abletonowi oraz FL Studio - tak naprawdę, jak słyszy się obróbka audio to myśli wędrują w kierunku szybkich czterech rdzeni i maksymalnej ilości RAM-u.

Z budżetowych laptopów, najtańszym, który ma OS i sensowną wydajność (oraz ilość pamięci, tu naprawdę się kłania 8 GB) jest Lenovo G500

Z używek nieźle wygląda np. ten Dell - i5 na Sandy Bridge, SSD, Windows 7

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...