Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sruba66

Nextgeny vs PC

Polecane posty

Wiesz - jaki to problem zrobić split screen w L4D na PC? Więc argument jest nieważny :)

Wiesz, nawet ze Split Screenem, albo trzeba grać za pomocą padów, albo jedna osoba pad, a druga klawiatura z myszą (czyli w razie jakiejkolwiek rywalizacji - kto zabije więcej "czegośtam" itp. szanse są nierówne). I nie będzie się już grało tak wygodnie jak przez Internet. No i w kilka osób siedzieć przed PC... troszkę ciasno, nieprawdaż?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) A teraz mówisz że wygodniej gra się przez neta... z czym się w pełni zgadzam. Przez neta trochę łatwiej się gra z Niemcami, Anglikami oraz Francuzami :) Teraz uczciwe pytanie: Jak działa wyszukiwarka serwerów w PSN/XBL? Klikasz "graj" i znajduje najlepszy serwer czy można wybrać jakiś?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PSN jest tak. Włączasz jakąś grę (dajmy na to MotorStorm: Pacific Rift). Bierzesz Wrecreation/Online i już tylko wybierasz rodzaj gry - Casual, Ranking i coś tam jeszcze. W LBP wybierasz mapę na której chcesz zagrać, po czym sam wybierasz, czy grasz sam, czy z kimś. W Resistance 2 jest wyszukiwarka serwerów jak w grach na PC... Jak widać zależy to od gry, podobnie jak na PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W L4D na x360 masz kilka opcji.

Szybka gra - losuje ci całkowicie dowolny mecz.

Gra niestandardowa XBL kampania/kontra (do wyboru)- wybierasz mapę, poziom trudności i to czy chcesz zaczynać w lobby, czy gra może już trwać.

Poza tym możesz stworzyć prywatną grę, zaprosić przyjaciół a jeśli jest was za mało to albo grać z botami, albo przestawić mecz na publiczny i w obecnym składzie czekać na jakiegoś losowego gracza.

Halo3, wybierasz rodzaj gry, zestaw mapek/trybów z których ma się wylosować gra, zawsze zaczynasz w lobby z innymi graczami, jest możliwość zawetowania mapy i trybu w drodze głosowania.

Gears of war 2, nie można dołączyć się do trwającej sesji. Wybierasz sobie tylko tryb, mapy są losowane, spośród wylosowanych głosowaniem wybiera się jedną. Możesz też stworzyć grę prywatną i grać na standardowych ustawieniach z przyjaciółmi i losowymi graczami(gra rankingowa) albo dowolnie pozmieniać ustawienia: tryb, zromieszczenie i rodzaj broni na mapie, boty (opcjonalnie) itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm - czyli w XBL nie można grać na ustalonym serwerze? Mi się to strasznie nie podoba w L4D że zawszę losuje serwer (w sumie specyfika gry), bo jednak stały serwer+stała ekipa przewijająca się na serwerze to znacznie fajniejszy pomysł niż losowanie za każdym razem, albo nawet zapraszanie przyjaciół. Ilu ma maksymalnie graczy Halo 3 i GoW2?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mikul1991

sUk- trochę źle się wyraziłem jeśli chodzi o co-op. Ja miałem na myśli grę na dzielonym ekranie:)

A jeśli chodzi o Mass Effect, to miałem jakieś nieświeże newsy:) Chyba z CDA i właśnie dotyczące ANG wersji . Ale w GTA4 (chyba - wydaje mi się, że Social Club wymaga neta) i choćby Lost Planet na PC bez neta nie zagram:)

EDIT:

Już wiem skąd wziąłem info o Mass Effect - z CDA NUMER 09/2008 (156).

Dokładniej minifelieton EGM & Anakha pod tytułem "MASZ CI EFEKT", strona 67.

Cytuję:

"Fakt, że polskie wydanie "masz ci rezultat" jest postrzegane przez

łatkę jako parias, jest motywowany tym, że zabezpieczenie trzeba

było zmienić. Oryginalna wersja wymagała aktywacji przez internet,

którą można było przeprowadzić trzy razy góra (co potem robią

użytkownikowi, nie wiadomo, co robi użytkownik, to wiadomo

- bluźni). Fakt faktem, że mimo bujnej wyobraźni wizualizacja

gracza, który ma pieniądze na sprzęt mogący "efrekt obżarstwa"

uciągnąć, a niemającego łącza internetowego, przychodzi mi z trudem (*)"

"(*) To patrz na mnie - nie mam w chałupce neta, bo NIE CHCĘ MIEĆ

z różnych powodów... Mam prawo NIE mieć internetu, jeśli nie chcę/

A w ME mam chęć pograć. I co teraz? [smuggler]"

Po przeczytaniu tego tekstu wywnioskowałem, że Mass Effect na PC

po prostu wymaga dostępu do neta. Teraz jak wczytałem się głębiej,

EGM pisze coś o zmianie zabezpieczeń w PL edycji tej gry.

Na początku nawet nie zwróciłem na to uwagi, bo jestem po prostu

za głupi na niektóre teksty EGM'A:)

Więc w sumie sUK zwracam Ci honor:)

PS. Na tym forum panuje naprawdę niesamowity klimat. :) Konkretne argumenty, ortografia i interpunkcja na poziomie, pełna kultura. Dla porównania:

http://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=9260980 :):) Zwróćcie uwagę choćby na na pierwsze posty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm - czyli w XBL nie można grać na ustalonym serwerze? Mi się to strasznie nie podoba w L4D że zawszę losuje serwer (w sumie specyfika gry), bo jednak stały serwer+stała ekipa przewijająca się na serwerze to znacznie fajniejszy pomysł niż losowanie za każdym razem, albo nawet zapraszanie przyjaciół. Ilu ma maksymalnie graczy Halo 3 i GoW2?

GoW - 10 to max, chociaż czasami (np. na weekend) ta liczba w ramach eksperymentu/uruzmaiczenia jest zwiększana albo zmniejszana.

Halo3 - nie pamiętam dokładnie, dość dawno nie grałem, chyba 12+, ale że to odpowiednik CS'a na PC (tzw. gra hardcorowa, wymagająca skilla, nie chodzi mi o reali) to graczy nie może być zbyt dużo bo była by zbyt chaotyczna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Mam pc podpięte pod plazme 42,siedzę sobie wygodnie na kanapie z bezprzewodowa myszką i klawą.Mam kompa który

uciągnie każdą nową grę w full detalach,taka jakby konsola tyle że z ładniejszą grafiką,przyjemniejszym sterowaniem(jesłi chodzi o fps,rts),i tańszymi o połowę grami,więc konsole mogą mi myszkę czyścić.Xboxa uruchamiam tylko po to aby pograć w fife 09,

bo drągiem nie lubię grac w strzelanki(wyjątek w gears of war da się grać)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Mam pc podpięte pod plazme 42,siedzę sobie wygodnie na kanapie z bezprzewodowa myszką i klawą.Mam kompa który

uciągnie każdą nową grę w full detalach,taka jakby konsola tyle że z ładniejszą grafiką,przyjemniejszym sterowaniem

i wydałem na to 10000zł, tak wiemy, nie musisz się popisywać.

bo drągiem nie lubię grac w strzelanki(wyjątek w gears of war da się grać)

Ależ da się grać w FPS'y, w RTS'y z resztą też, tylko że ty nie umiesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arturuinho A ja sobie kupiłem specjalnie robioną plamę 190'' żeby mi fajnie na ścianie wyglądała... Chwalisz się po to żeby zyskać tu "rispekt" Tyle że to nie jest forum w stylu "Kto ma lepszy sprzęt jest fajniejszy" lecz "Kto pisz lepsze posty jest fajniejszy".

Ogólnie żeby nie było spamu. FPSy niekoniecznie są o połowę mniej przyjemne. Sam jak nie miałem X360 i poszedłem do kumpla na partyjkę Halo to nie wiedziałem co robić więc niezbyt mi się podobało. Może byłoby to niewygodne jeśli można by sterować tylko analogiem, ale jest coś takiego jak automatyczne celowanie, wrzucane w prawię każdą nową grę co bardzo ułatwia zabawę. Mozna na konsoli spokojnie grać w megadynamiczne FPSy, ale ludzie zazwyczaj z przyzwyczajenia do szczurka dużo bardziej wolą grać na PC, co jest zrozumiałe. Ale jak ma się kompa który tnie się na notatniku i decyduje się na zakup konsoli, to przez pierwszy tydzień z FPSami jest coś w stylu "To się lubi, co się ma" ale później jest to "To się lubi i ma" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autocelowanie... ależ mnie to zawsze wkurzało w każdej grze! :) Far Cry 2, Mass Effect, Gears of War - wszystkie one miały bardzo mały, ale bardzo wkurzający autoaim :P Przynajmniej takie miałem odczucie, choć po zmienieniu paró plików .ini było lepiej w takim GoW i ME. Ale ogólnie to nie narzekam.

PS Widział ktoś ten gameplay z L4D2 (ten najnowszy na stronie CDA) - Zgroza! Takiego lamienia to ja dawno nie widziałem. Rozumiem że to nawet jak na warunki pada było tragiczne, ale zawsze... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy konsole są lepsze do komputera? Zobaczymy :) Postaram się to udowodnić

Po 1: Kupujesz konsole ewentualnie jakieś dodatkowe rzeczy np. pady i reszta Cie nie interesuje. Wsadzasz płytę do napędu i grasz. Nie musisz bawić się w instalacje gry (to jest jako opcja), instalacje sterowników czy systemu operacyjnego ( Linux-a na PS3 można mieć).

Po 2: Bardzo duża ilość gier. Pierwszeństwo mają najczęściej konsole a później PC a zdarza się też że gra jest tylko na konsole.

Po 3: Bardzo dobra sieć do grania XBL/PSN. Bardzo duża ilość użytkowników sieci.

Po 4: Dostajemy w cenie konsoli kino domowe (nie potrzeba osobnego odtwarzacza Blu-Ray żeby odtworzyć film a jest ich coraz więcej. Oczywiście DVD tez nadal się trzyma wiadomo.

Po 5: Można bez problemu wziąć pod pachę taka konsolę i iść np. do kolegi. Oczywiście PC też się da ale teraz nieś to wszystko.

Po 6: Ogólna wygoda użytkowania.

Po 7: Gry są bardziej dopracowane niż na PC ale zdarzają się wpadki.

Po 8: Już za 700 zł jesteś w stanie (zależy bo może trafisz na jakaś promocję. Oczywiście mowa o X360 Arcade)

Niestety jest tez parę minusów ale o tym w moich postach tu i na następnej stronie

Dodam na koniec że wole PC ale każdy lubi co innego i ja to szanuje. Każda platforma jest dobra. Szkoda mi tylko tych co po niektórzy napiszą że PC jest blee albo konsole są do bani a nie poda nawet argumentów albo poda że na jak gra na konsoli gra to siedzi na kanapie i się nie garbi tyle że na komputerach też da się to zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę mieć własnego zdania, bo nie mam konsoli Next-Gen. Myślę jednak, że komputer jest lepszy, bardziej wielofunkcyjny od konsoli. Choć wydaje mi się, że na konsole jest więcej gier "tylko na" niż na PC (chyba) i nie trzeba zmieniać konfiguracji sprzętu. Wg. mnie pojedynek PC Vs. Next-Gen = 1:1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektórzy tu piszą ,że PC się gra przez neta za darmo czy ja wiem kupisz zdrapke na allegro na 13 miesiecy xbl za 130 zł co wychodzi 10 zł na miesiac a teraz tak szczerze ile wy miesiecznie placicie za neta np.Neostrada czy inne takie (ja np mam Satfilm z telewizji kablowej)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego bardziej wole konsole?

-nie trzeba wymieniac sprzetu, a jest bardzo dobra grafika, nawet w wysokich rozdzielczosciach

-w zestawie bezprzewodowe pady

-inny zestaw gier niz na PC (uzupelniaja sie razem)

-wszystko w jednym - komunikator, system przyjaciol, osiagniecia, puszczanie muzyki w tle, zaproszenia do gry, ogromny zasob plikow do sciagniecia

-rozwiniety rynek wtorny (brak seriali, DRM)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przez wysoką rozdzielczość rozumiesz 1280 x 720, to wcale tak dużo nie jest:) Wszystko co powyżej jet skalowane i obsługiwane w spossób pośredni.... Komp to też wszystko w jednym. Kombajn, który trzeba umieć złożyć odpowienio i obsługiwać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem komputera moich marzeń, takiego do gier , itd. Zazwyczaj zintegrowana grafika , ale na tyle solidna by odpalić gry z 2005 roku, a i nawet Fifę najnowszą. W każdym razie uważam że było miło, nie powiem. Ale gdy miałem teraz pieniądze na upgrade pc, porządna karta grafiki itd. zdecydowałem się na któraś z konsol. I wolę PS2 i PSP. Wziąłem PSP. Co z tego że umywa się od peceta możliwościami, mocą ? To samo ps2 . Na takim pececie który mam nie jestem w stanie znaleźć działającą grę o tak wspaniałej oprawie jak god of war 2 . Chyba tylko ze strategii Herosa V. Cóż, pc jest dla tych bogatszych. Konsolę mogą mieć każdy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż konsole to nawet fajne maszynki ale zupełnie nie dla mnie, nie lubię być biernym odbiorcą gier. Prawdziwą przyjemność czerpię z modowania/edytowania czy też kręcenia filmików opartych o jakąś grę. Komputer mi to umożliwia, konsola niestety nie. To jest jej spory minus.

-wszystko w jednym - komunikator, system przyjaciol, osiagniecia, puszczanie muzyki w tle, zaproszenia do gry, ogromny zasob plikow do sciagniecia

No taaak, bo oczywiście ciężko włączyć na komputerze muzykę, ciężko dwoma klawiszami włączyć zakładkę Steama i zaprosić kogoś do gry, równie trudną rzeczą jest do kogoś pisanie poprzez gg czy skype... Jeśli ktoś tego zrobić nie potrafi to faktycznie konsola bije piecyka na głowę. :wink:

A argument o wielkich plazmach do których można podłączyć konsolę ma się tak samo do piecyków, przecież peceta też można do telewizora podłączyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...