Skocz do zawartości

Rozwiązany: Smartfon do 1500 zł + akcesoria


dzikipytonzlasudeszczowego

Polecane posty

Poszukuję telefonu na prezent na gwiazdkę w okolicach 1500 zł z akcesoriami, tj., poczytałem tu trochę, z folią i etui.

Problem polega na tym, że ja używam Sony Ericsson k550i (taka kwadratowy aparat z przyciskami) i szczerze powiedziawszy trochę nie rozumiem idei smartfonów. Parę miesięcy temu osoba, dla której prezent, wspominała coś o Nexusie, co daje mi wskazówkę, że android, i tyle wiem.

Chciałbym żeby działał płynnie i miał solidną budowę, dobrze pewnie by też był przyszłościowy. Do tego gdzie się takie rzeczy w ogóle kupuje? Wpisując w ceneo pierwsze 10 pozycji ofert to sklepy, których nie znam. Wystrzegać się czegoś, lepiej w Saturnie jakimś dla gwarancji? Podpowiedzcie tak jakoś łopatologicznie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, wspominasz o Nexusie, więc jeśli miałby to być smartfon z tej rodziny to jedynym wyborem jest Nexus 5 (6 to nowość, obecnie >3000zł, a 4 jest nadal dostępna, ale nieco już wiekowy). Z racji, że brak tu slotu na karty pamięci wydaje mi się lepszym wyborem nieco droższa wersja 32GB (16 niby dużo, ale jeśli ma się choćby obszerną bibliotekę empetrójek a do tego kilka większych aplikacji to miejsca może zabraknąć). Telefon pracuje na Androidzie "czystym" tj. pozbawionym nakładek producenta (np. LG lub Samsunga), z tego też powodu Nexusy dostają aktualizacje do nowych wersji systemu najszybciej na rynku, a że jest to smartfon Google to będzie je dostawał jeszcze przez długi czas. Wykonanie jest solidne, ekran jest chroniony ekran jak i tył jest chroniony wzmocnionym szkłem, niestety bateria jest niewymienna więc telefonu rozkładać się nie da. Smartfon ma na pokładzie mocny procesor - nienajsilniejszy na rynku, ale dzięki czystemu Androidowi wszystko chodzi sprawnie. IMO aparat jak za tą cenę mógłby być nieco lepszy, ale i tak jest ok.

Tyle tylko, że szczerze mówiąc to telefon dla entuzjastów, fanów modowania systemu i czystego Androida. To jego największy atut, jeśli więc osobie, która ma go dostać rzeczywiście na tym aspekcie zależy, to jest jedyny słuszny wybór. w przeciwnym wypadku, można znaleźć parę innych propozycji jak choćby LG G2, Xperia Z1/Z2 czy S4 w wersji na Snapdragonie 800.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie upieram się przy Nexusie, ta osoba kiedyś wspominała o tym telefonie, że w niego celuje, ale to było dobre parę miesięcy temu. Zwyczajnie na tej podstawie zdecydowałem się kupić smartfona - wybieranie prezentów to koszmar wink_prosty.gif Tylko jeżeli ta osoba sama chciała kupić Nexusa, to nie chcę teraz zejść jakby poniżej tego telefonu (w sensie odkłada człowiek by kupić porządny sprzęt, a tu ktoś mu wręcza jakiś szajs i człowiek musi się męczyć z tym, bo przecież nie kupi drugiego - znacie to? ;P).

Z tych co wymieniłeś Sony Z to jakiś kloc, S4 z jakiegoś powodu nie lubię (kojarzy mi się z konkurentem Apple, byle wyglądało niekoniecznie działało), najbardziej przemawia do mnie G2 nie licząc tej tandetnej obudowy.

Jakbym że tak powiem nie miał żadnych wskazań i uprzedzeń, to który najlepiej wziąć?

Albo może dołożyć trochę do S5?

Czemu na allegro są one znacznie tańsze niż w normalnych sklepach?

http://allegro.pl/samsung-galaxy-s5-black-sm-g900f-nowy-gw-gratisy-i4832851855.html - coś takiego to dobra aukcja, czysty telefon bez badziewia operatora, można brać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i owszem, według opisu soft niebrandowany i brak Simlocka.

Na Allegro i w mniejszych sklepach nieraz jest taniej, a to dlatego że mali sprzdawcy musza być konkurencyjni i nie mogą sobie pozwolić na takie ceny jak znane sieci, trzeba jednak uważać na takie oferty, żeby nie dać się złapać na jakiś przekręt, uszkodzony telefon lub żeby potem nie było problemów z serwisem. Ogólnie idzie jednak znaleźć sprawdzonych sprzedawców z niskimi cenami.

A co do poszczególnych modeli to rynek smartfonowy jest teraz strasznie hmm, nudny. wszystkie flagowce pracują na tych samych podzespołach, jedyne różnice to nakladki producenta, jakość aparatu itd. Ogólnie G2 to niezły telefon, ale ponownie jak Nexus nie ma slotu na SD, a wersja 32GB nie jest u nas oficjalnie dostępna. Za ~1500 masz też G3, ale wyposazono go w ekran QHD, więc chodzi nieco gorzej od innych flagowców, a różnicy do FullHD nie widać. Xperia Z2 ma niezły aparat i opcje muzyczne, do tego ekran poprawiony względem Z1. Zwykła S4 wobec tych modeli to poprzednia generacja, pracuje więc na Snapdragonie 600. Jest dostępna wersja na 800, ale ma ona słabsze wsparcie nieoficjalne (czyli prościej mówiąc - mody i systemy zrobione przez bardziej obeznanych uzytkowników).

S5 to też nienajgorsza propozycja, ma fajnego SuperAMOLEDA i pracuje na Snapdragonie 801. Tylko że tak w sumie to lekka ewolucja wobec S4 w wersji Snapdragon 800, mamy parę dodatkowych gadżetów (czytnik linii papilarnych) i bajerów w systemie i to w sumie tyle. No, ale jeśli kogoś to cieszy to można się zastanowić, a i na pewno robi lepsze wrażenie niż stara S4 :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam dołożyć 300 zł to mi to nie robi różnicy, jeżeli naprawdę warto. Już nie chodzi o lans jakoś szczególnie, a o szansę na aktualizację softu. Z tego co tu czytam to im starsze, tym szansa maleje.

Najbardziej się boję tych aukcji i sklepów wszystkich, bo wszystkie bez simlocka, ale że system niebrandowany to już w nielicznych. Kupić minę na prezent o już w ogóle tragedia, a muszę trafić od razu, bo zwrot do 10 dni odpada (w końcu miesiąc do świąt).

A już zakładając, że faworytem jest ta S5 z linka wyżej, czyli 1700 zł - w tym przedziale coś się może równać z S5?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wspomniany G3 - będzie jednak mniej wydajny ze względu na ekran QHD. Jest też Note 3, ale cena jest jeszcze nieco wyższa niż S5, poza tym to phablet, a więc urządzenie dość duże. Co prawda jest już Note 4, ale 3 dostanie piątkę i zapewne jeszcze jedną-dwie aktualizacje oprócz niej. Xperia Z3 - również droższa od S5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...