Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ExtinctioN

Klawiatura mechaniczna

Polecane posty

Witam przymierzam się do kupna klawiatury mechanicznej, na pewno w ciągu tygodnia dwóch.

Od dłuższego czasu przymierzam się do kupna albo klawiatury Razer Blackwidow 2014 a Razer blackwidow chroma.Zastanawiam się między tymi dwoma, czy wziąć zwykłą, czy dopłacić za te bajery? Bo chyba nic poza tym podświetlaniem nie ma. Tak samo zwykła od ultimate 2014 blackwidow, która jest zielona też poza podświetlaniem się nie rózni tak?

Możecie podać inne klawiatury, lecz design mi się podoba razera.

Potrzebuje na pewno mechanicznej do cs:go.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie 2014 lub Chroma - oba są na rebrandach Kailh, które nagle u Razera zyskały na deklarowanej wytrzymałości i właściwie nie wiadomo, jak jest naprawdę. Lepiej za podobne pieniądze kupić coś na obecnych na rynku bardzo długo przełącznikach Cherry MX. Jeśli koniecznie musi być Razer to wersja 2013 lub wcześniejsza, choć w sklepach raczej ich już nie ma (czasem sklepy mają błędne opisy - chodzi o to by była to wersja z MX Blue, a nie zielonymi przełącznikami by Razer). No i do CS to raczej red lub brown, a nie klikające przełączniki.

EDIT: przełączniki Cherry są produkowane obecnie wyłącznie w Niemczech (kiedyś jeszcze na licencji były produkowane w Japonii), podczas gdy używane przez Razera w Chinach - wnioski wyciągnij sam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nadal przy własnie tej razerowskiej blackwidów, podoba mi się ten design. Zaproponuj coś z przedziału 300-400 zł inna niz razer.

Co do chroma, nawet jesli juz miałbym wybierac miedzy zwykłą a chroma to opłaca się dać 300 zł więcej za te kolorki? Tak czy siak trzeba przyznać że niezły bajer

Czy zwykła od ultimate się niczym nie rózni? poza zielonym podświetleniem oczywiście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć, że jak kupowałem pierwszą BW, to tylko dlatego, że była tania...

Jeśli na blue bez bajerów to quickfire XT. Jeśli z podświetlaniem i może być bez środkowego bloku to quickfire TK (tu już jest wybór typu przełącznika). Jeśli pełnowymiarowa na red/brown to się w tej chwili nie wypowiem. Sam sobie kupiłbym TK, ale ja lubię małe klawiatury.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem i widziałem że w razerach wycierają się literki, co jest za tę cene śmieszne. Takie info.

Co do przełączników, przeczytaj np. artykuł na stronie test-gear.pl o doborze klawiatury. Tam masz jasno przedstawione różnice i właściwości typów przełączników. Jak stwierdzisz, które Ci będą pasować to wtedy znajdź klawiaturkę. Najlepiej najpierw ją zobacz w jakimś sklepie stacjonarnym, chociaż to nie zawsze możliwe.

No ale tak ogólnie przyjmuje się że do gier typu cs RED'y są najwygodniejsze. Jakbyś poklikał wszystkie i przetestował najprawdopodobniej sam byś do tego doszedł, zwłaszcza jeżeli nie jesteś ziolony w cs'a :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok, ale generalnie nikt tu nie podał żadnego powodu żebym ją odrzucił poza argumentami, że razer to shit lub nie nadają się.

Konkretne argumenty proszę.

50g- ma blackwidow 2014

45 g ma podana przez ciebie - Ogólnie ta klawiatura nie jest zła, nie ma makro chociaż AŻ tak bardzo mi na nich nie zależy

Co z 60 g naciskami? Proszę mnie trochę doedukować bo siedzę w klawach i czytam i nadal nie jestem przekonany do niczego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powód jest jeden i to bardzo prosty - Kailh.

Gorsza responsywność i "feeling" oraz magiczna wytrzymałość 60mln kliknięć, którą można między bajki włożyć.

Wielu klientów skarży się też na to, że klawiatura sama "wciska" im niektóre przyciski.

Jeżeli miałbym brać klawiaturę z tej serii to tylko i wyłącznie wersję z 2013 na Cherry Blue, bo z nią takich cyrków nie ma.

Druga sprawa, że z graczy docenią ją jedynie zapaleni stratedzy, bo Blue to przede wszystkim klawisze do pisania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kailh to Chińskie podróby Cherry MX (produkowanych od wieeeeelu lat w Niemczech), bo patent na nie już dawno wygasł. Chyba prościej powiedzieć dlaczego Razer jest gorszy pomimo zbliżonej ceny się nie da powiedzieć.

Cherry też święte z podawaniem wytrzymałości nie jest: kiedyś blue miało gwarantowane 20 mln naciśnięć z dźwiękiem i 50mln prawidłowej pracy, potem bez zmiany procesu produkcji zapis o 20 mln zniknął.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...mam wrażenie że chciałbyś aby ktoś Ci powiedział czego potrzebujesz :/

Najpierw poczytaj recenzje, potem poczytaj o przełącznikach i tego typu sprawach. Zastanów się czego dokładnie szukasz. Wersja rgb jest pewnie podświetlana, chcesz dopłacać za podświetlaną ? Ogólnie Corsairy są niezłe, Tesoro są świetne, ta CM też daje radę. Pomyśl chwilę co chcesz i wybierz to co Ci odpowiada. Weź pod uwagę że w niektórych przypadkach dopłaca się za nic i nie warto dorzucać 200zł dla lampek.

Ja mam podświetlaną i na razie nie ma żadnych problemów. Tak ogólnie to z całego serca polecam Durandala Ultiamte.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem kailhów jest taki, ze jeszcze nikt nie wie czy wytrzymają chociaż rok użytkowania czy nie, a fakt, że w co którymś przycisku słyszysz odbijającą sprężynkę nie świadczy najlepiej, w cherry tego nie ma. Tu masz taki mały poradnik (na dole strony) między rodzajami cherry - klik

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż w sumie przy klawiaturze mechanicznej wypadałoby poklikać Redy i Browny, jak się nie jest pewnym, czego się wymaga od niej.

Corsair K95 jest bardzo fajną klawiaturą, jeśli potrzebujesz jej funkcjonalności. Jeśli nie, to raczej skłaniaj się w kierunku Tesoro, CM-ów, Qpadów, albowiem K70 jest zbyt drogie w stosunku do swojej ceny. Ducky też produkuje fajne klawiatury, ale ceny raczej wykraczają poza budżet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zastanawiam się jeszcze między croshair'ami widać solidnie są zrobione- tylko dlaczego k95 z podswietlaniem i makrosami po bokach jest prawie taka sama, jak zwykła k70? czymś się róznią od ''srodka''?

Po troche zagłębieniu się znów chyba mx cherry red będą dla mnie najodpowiedniejsze, głównie do csa wiadomo jakieś pisanie ale to racze stoi na drugim planie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...