Skocz do zawartości

Wycena PC - komputera stacjonarnego.


Winkielek

Polecane posty

Przygotowuję się do zakupu nowego komputera i z tego powodu muszę dowiedzieć się za ile opchnąłbym swój sprzet obecny, aby określić się do budżetu. A mianowicie chodzi o sprzęt:

-Procesor: Intel Core i3-2100

-Karta graficzna: Gigabyte Radeon HD7770

-Płyta Główna: Gigabyte P67A-D3-B3

-Pamięć RAM: Kingston HyperX grey (2x2GB DDR3)

-Zasilacz: Chieftec GPS-450AA-101 A

-Dysk Twardy: WD5000AAKS (500gb)

-Karta graficzna NVIDIA GT9600

-Karta graficzna GF GT 240

Teraz tak, jest to pytanie na razie czysto teoretyczne, bo nie wiem czy będzie mi się opłacać zmieniać całą platformę, czy może ulepszyć tą. Dlatego chciałbym przy okazji się dowiedzieć, czy jeżeli budżet byłby ok.2000zł + kasa ze sprzedaży tego, to czy lepiej będzie zostać przy tym sprzęcie i spróbować pchać się jescze w LGA1155 z 2000zł, czy może sprzęt złożyć totalnie od podstaw (obudowa zostanie, bo to gladius M40 i zastanawiam się co do zasilacza), mając te ok. 2000zł + sprzedaż (+/-300zł) i pójść w nową podstawkę. Zależałoby mi na tym, aby to był komputer już na dłuższy czas, do raczej nowszych produkcji. Nie chcę z tego robić tematu o zakupu podzespołów, ale chciałbym tylko otrzymać ogólną opinię na ten temat, bo i tak sam zakup przewidywany jest na grudzień/styczeń, a ceny mogą się zmienić.

P.S. I pytanie czy ktokolwiek to kupi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor 200-250zł, karta ~250zł, płyta ~150zł, pamięci ~100zł, zasilacz 50-80zł, dysk 80-100zł, karty odpowiednio ~100zł i ~60zł. Razem więc jakieś 900-1100zł.

A czy warto? Wg mnie najlepiej zastosować rozwiązanie pośrednie. Na pewno szkoda się pozbywać platformy LGA1155, jak i5 można kupić w relatywnie dobrych cenach (450-550zł za np. i5-3470). Można by było zmienić zasilacz i pamięci (lub tylko dokupić), dać szybszą kartę graficzną, może dokupić SSD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...