Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hakun

Laptop do 8000.

Polecane posty

Witam, poszukuję laptopa do pracy na programach graficznych. Maksymalny budżet to 8000, jednak nie chciałbym przepłacać za niepotrzebne rzeczy. Laptop bez systemu, z jak najbardziej wydajną kartą graficzną,procesorem i dobrym układem chłodzenia, musi mieć 15" ponieważ 17 jest uciążliwa w transporcie(nad tym punktem jeszcze się zastanowię więc za ewentualne propozycje 17 wcale się nie obrażę).Zależy mi, żeby laptop służył mi dość długo, np: żeby co rok nie trzeba było wymieniać układu chłodzenia, ponieważ z laptopa ucieka wydajność(już miałem taki przypadek) Z góry dziękuję za wszelką pomoc. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do grania to tak w 15-20%, nie interesują mnie nowe gry (na razie), ale taka opcja nie jest wykluczona. Gram czasami dla relaksu nie więcej niż 1-2h dziennie. Bardziej zależy mi na szybkim renderowaniu, nie przegrzewaniu się podczas długiej pracy i żeby dawał sobie radę przy kilku otwartych programach na raz ale to chyba od procesora zależy.Ogólnie lepiej, żeby był też do grania niż w ogóle nie był ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję bardzo wydajny zestaw od Xtreem/Clevo. W laptopie tym masz bardzo mocny procesor Intel Core i7-4810MQ o taktowaniu od 2,8 do 3,8 GHz, kartę GTX970M (gdyby naszła Cię ochota na granie), 16 GB RAM (będzie wystarczające do obróbki), dwa dyski- szybki HDD Hitachi 1 TB oraz dodatkowo SSD Plextor 256 GB np. na system i ważniejsze pliki, które dzięki temu, że będą na SSD będą się szybciej uruchamiać. Matryca matowa Full HD- bardzo dobra jak na matrycę TN, ale biorąc pod uwagę, że planujesz dużo pracować w programach graficznych, to niezbędne będzie podłączenie go do zewnętrznego monitora. Laptop jest bardzo wydajny (w przyszłości możesz zmieniać podzespoły), a dzięki bardzo wydajnemu procesorowi, dużej ilości RAM i dodatkowemu dyskowi SSD praca będzie komfortowa wink_prosty.gif

XTREEM EV P150SM-A 15.6"

Details :

procesor: Intel Core i7-4810MQ 2.8GHz / 3.8GHz - 6MB cache, HD4600, 47W

karta graficzna: nVidia GeForce GTX970M 6GB GDDR5 (MXM)

pasta termoprzewodząca: Gelid Solutions GC Extreme na GPU i CPU

pamięć RAM (SoDIMM): 16GB G.SKILL Ripjaws (2x8GB) 1600MHz CL9 (F3-1600C9D-16GRSL)

dysk mSATA/m.2 SSD: SSD mSATA Plextor M6M 256GB

dysk 2.5" HDD/SSHD/SSD: HDD 1TB Hitachi 7200rpm

napęd optyczny: nagrywarka DVD-RW Dual Layer

karta sieciowa bezprzewodowa (WiFi): Intel Dual Wireless-AC 7260 2x2 a/b/g/n/AC + Bluetooth

system operacyjny: bez systemu operacyjnego

gwarancja: 2 lata - door to door na terenie całej Polski

priorytet zamówienia: standardowy czas realizacji - 3-4 dni robocze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym dopłacić te 40 złotych do G.Skilli, widziałem trochę narzekań na te kości Kingstona (właśnie to parowanie), że nie bardzo lubią się widzieć jako duale, a przy renderowaniu grafiki (zwłaszcza z włączoną precyzją) to rzeczywiście zawsze te kilka procent wydajności więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MasterThief Pod linkiem wyświetla mi się inna konfiguracja, mógłbyś poprawić tak, żebym mógł skopiować dalej?. Myślałem nawet nad kartą gtx 980 bo grafika się przydaje tylko czy ten laptop to jest zwykły ,,składak,,(nie znam tej firmy) i czy nie będzie problemów z chłodzeniem, ewentualną gwarancją, można zaufać tej marce przy wyłożeniu niemałej sumy? Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyskakuje inny laptop- to jest ten sam, ale musisz jeszcze raz wybrać podzespoły tak jak ja wybrałem wcześniej (bo sklep nie zapisuje koszyka jak np. w morele.net). wink_prosty.gif W Clevo masz bardzo wydajny układ chłodzenia, a w przeciwieństwie do innych marek możesz wymieniać wszystko - procesor, kartę graficzną i inne typu RAM czy dyski wink_prosty.gif Z tego powodu, przy takich cenach nie proponuję Asusa czy MSI bo tam nie wymienisz wszystkich podzespołów. Tutaj za parę lat wymienisz wink_prosty.gif

Jeśli zamiast GTX970M weźmiesz GTX980M przy takich samych pozostałych parametrach to cena całości wyniesie już ponad 8500 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...