Skocz do zawartości

Nagrywanie filmów z gier


Marl0n

Polecane posty

Witam

Chciałbym się zapytać jakiego kompa trzeba było by mieć aby optymalnie nagrywać filmy z gier. Osobiście chciałbym nagrywać filmy z Lauge of Legends. Lecz nie wiem czy mój komp podoła.

Nie ukrywam, że komp nie jest jakiś wypasiony :D. Możliwe, że uda się jakieś filmy nagrać z sensownym wyglądem ;)

Pomógł by ktoś?

Moje parametry to:

Karta graficzna: Geforce 9600 GT

Ram: 4GB ddr

Processor: AMD 2x 2,6 GHz

Jeszcze nigdy nie próbowałem nagrywać żadnych filmów, możecie przy okazji polecić jakieś dobre programy?

Pozdrawiam Marl0n smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zasady są takie: komp musi uciągnąć grę na odpowiednio wysokich obrotach (klatki/s), które ci spadną gdy w tle zaczniesz zrzucać materiał audio-wideo. Im większe wymagania sprzętowe ma gra, tym mniejsza musi być ta "górka mocy", bo wymagania aplikacji do nagrywania, w tym zakresie, nie rosną tak szybko - no chyba, że podbijesz nagle parametry grafiki i nagrywanego materiału wideo.

To oczywiście wszystko należy odnieść do praktyki, bo niektóre produkcje, mimo, że działają płynnie z nagrywaniem w tle, mają inne symptomy niedoboru mocy obliczeniowej: zwykle częściowo siada fizyka kolizji.

LoL to żaden cud techniki, więc jeśli spełniasz okolice wymagań zalecanych i nie masz przesadnych wymagań odnośnie jakości materiału (wszytko na low) to nie powinieneś mieć problemów.

BTW Najprościej było by po prostu ściągnąć jakiś testowy soft do nagrywania np FRAPS i po prostu nagrać krótki filmik: jeśli przy dajmy na to materiale 1024x768@30f/s faktyczna płynność gry w ogóle nie spada poniżej 30 klatek/s (czyt. nie odczuwasz spadków płynności wyświetlania obrazu) to wszystko jest OK.

PS Nie podałeś rozmiaru HDD. A ilość miejsca na dysku to drugi najważniejszy parametr przy nagrywaniu gameplay'ów - surowy materiał zajmie ci go olbrzymią ilość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...