Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PleC

[prawie] nowy komputer za 1300zl-1700zl

Polecane posty

Czesc.

Wyszlo na to, ze szlag trafil plyte glowna i karte graficzna mojego starego komputera, wiec jestem zmuszony do zmian. Znajomi przekonuja mnie, ze lepiej wyjdzie mi kupno czegos nowego niz proba serwisowania sprzetu, wiec oto i jestem.

  • Budżet na komputer: 1300-1700zl
  • Części do kupienia: plyta glowna, dysk twardy (?), karta graficzna, procesor (?), pamiec RAM (?),
  • Czy wliczyć system w cenę: nie
  • Zastosowanie komputera: raczej standardowe - czasem gry, nternet, muzyka, filmy
  • Preferowany sklep: nie mam, chetnie przyjme rady
  • Rozdzielczość monitora (jeśli nie kupujesz): 1440x900 (LG 22")
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: mam zerowa wiedze o podkrecaniu, wiec... nie.

Idea jest taka: nie jestem zapalonym graczem, ale lubie sobie czasem w weekend odpalic jakiegos RPGa, czekam na pewno (jak wszyscy?) na Wiedzmina 3. Chcialbym zlozyc komputer, ktory bedzie dawal rade przez kilka nastepnych lat zapewnic komfortowe granie chociazby na srednich detalach.

Co mam sprawne z poprzedniego komputera:

  • Intel Core i3-2100 LGA1155 BOX
  • Goodram DDR3 4GB 1333MHz CL9
  • SilentiumPC Brutus 310 Pure Black (obudowa)
  • OCZ StealthXstream 2 500W (tutaj poprawka - mam wersje 600W, przyslana po tym jak 500 sie spalila)
  • 5 letni dysk twardy 500GB ktorego nie znam nawet specyfikacji, ale sądząc po stazu wypadaloby go wymienic.

Chyba nie ma sensu w wymianie obudowy i zasilacza.

Jestem gotowy wymienic CPU/RAM i na pewno dysk twardy, jezeli okaze sie, ze aktualny sprzet to staroc ktorego juz nigdzie nie mozna wepchnac.

PS. Ciekawie pisac tutaj posta po takiej przerwie wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk niestety ATA.

Czy te RAMy nie maja za niskiego taktowania? Spotkalem sie z opiniami, ze z tego zestawu ktory mialem procesor jeszcze dawalby rade.

Totalnie nie znam sie na kompatybilnosci, nie wiem czy jest na starym czy nowym wejsciu i czy pasowalby do nowszych plyt glownych, ale jezeli tak, to chetnie bym go zostawil ew. z furtka na wymiane w przyszlosci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plyta glowna - http://www.morele.ne...77-pro4-464642/

Karta Graficzna - http://www.morele.ne...-24-10g-647269/ lub http://www.morele.ne...0oc-2gd-517458/

Na razie wybralem takie cos.

Plyta Glowna jest kompatybilna z moim obecnym i3 i daje mozliwosc zakupu i5 w niedalekiej przyszlosci.

Zdecydowalem, ze wybiore jednak troche lepszego kompa. Nie moge sobie jednak pozwolic na wydanie 2k+ w jeden miesiac, a nie chcac placic za raty prawdopodobnie zrobie tak, ze kupie obecnie ta plyte glowna i karte graficzna, a w przyszlych miesiacach dokupie do tego porzadnego i5 oraz 4-8gb RAM na 1866.

Nie wiem czy nie zadaje wlasnie glupiego pytania, ale czy takie kupowanie czesci na kilka tur nie obciazy np. moich silniejszych podzespolow i nie wyjdzie im to za zle? Czy nie ma w tym nic zlego zeby po miesiacach dokupowac kolejne solidne podzespoly, a na razie jechac na starszych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ram 1333 MHz nie jest jakiś specjalnie wolny, ale też nie jest specjalnie szybki. Na 1600 albo wyżej będziesz miał pewnie ze 2-3 FPS więcej, ale skoro już masz 1333 to od biedy można zostawić i dokupić kolejną kość niż tracić na wymianie dla mało znaczącej liczby klatek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...