Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kretson

Laptop dla studenta - dobra bateria

Polecane posty

Witam

Z okazji rozpoczęcia studiów planuję kupno laptopa, który będzie służył głównie do robienia notatek, pracy w MS Office i przeglądania internetu. Budżet to około 2,5 tysiąca zł. Zależy mi przede wszystkim na długim czasie działania baterii i dość małych rozmiarach i masie sprzętu (najlepiej coś w okolicach 13 cali, 15'' to już raczej za dużo, z kolei na netbookach 10'' moim zdaniem pracuje się niewygodnie). Dotykowy ekran pożądany, opcja zamiany w tablet bez znaczenia. Preferowany Windows to ósemka aczkolwiek jeśli w tej cenie nie będzie ekranów dotykowych to równie dobrze może być Windows 7.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli 15,6" jest dosyć lekki to w takim wypadku się może klasyfikować? ;)

Mogę zaproponować albo takiego Della Latitude E3330 http://www.x-kom.pl/p/179384-notebook-laptop-13-3-dell-latitude-3330-i3-3227u-4gb-5008-win8x.html - 13,3" laptop, którego osiągi na baterii sięgają 9 godzin podczas minimalnego korzystania i około 5-6 godzin podczas pracy.

Mogę też zaproponować właśnie 15,6" Della Inspiron 3537 http://www.x-kom.pl/p/182091-notebook-laptop-15-6-dell-inspiron-3537-i7-4500u-4gb-1000-hd8850m.html wprawdzie większy, ale lekki (nieco ponad 2 kg), a jego osiągi na baterii są rewelacyjne- do 14 godzin podczas minimalnego zużycia i do 7-8 godzin podczas pracy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 calowy Dell vostro 5470 z i3 ulv 4 gb ram i win 8.1 - laptop ma 3 lata gwarancji, Bateria na wysokim poziomie do 10h pracy biurowej a na wifi do 9h.

Dell latitude 3440 z i3 ulv 4 gb ram i Win 8.1. Gwarancja róznież 3 lata. Bateria na wifi około 8-9h

Z dodykowych 13 calowy Asus vivobook z i5 ulv 8gb ram i win 8 - bateria wytrzyma na wifi jakieś 5-6h

Ewentualnie dotykowy 14 calowy Lenovo flex 2 z i3 ulv 4 gb ram win 8- bateria około 5-6h

Ja by stawiał na delle ;) ze względu na dobry serwis i gwarancję (3 lata)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 13"

Acer V3-371, cała seria trzyma ok 7h na baterii, przy okazji są zaopatrzone w podwójną antenę Wifi (MIMO)

[klik] i5-4210U, 4gb ram, 500gb, matryca matowa

[klik] i5-4210U, 8 GB ram, 500Gb, matryca matowa

[Klik] i3-4030U, 4 Gb ram, 500Gb, matryca matowa

Matryc dotykowych na i3 i niższych procesorach raczej nie polecam, mieliśmy z nimi w pracy sporo problemów :/ strasznie tną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Irenez

Szkoda, że żaden z zaproponowanych laptopów nie ma tej grafiki. Więc 720 chyba będzie jednak lepsza.

@MasterThief

W profilu osoba pytająca pisze, iż lubi sobie pograć więc można założyć, że zdarzy się jej pograć i na tym laptopie.

...

W profilu osoba która prosi o pomoc pisze, że lubi sobie pograć dlatego przypuszczam, iż na doradzanym sprzęcie też może się to zdarzyć.

...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...