Jump to content
Sign in to follow this  
Elof

Bardzo duże użycie procesora

Recommended Posts

Witam!

Od jakiegoś czasu zauważyłem w programie z SpeedFan, że procesor jst bardzo obciążony. Wystarczy, że otworzę nową kartę w przeglądarce, albo uruchomię jakąś drobną aplikację i użycie wzrasta nawet do 50 %. Nie wspominam już o grach, przy których to procesor szaleje do 100 % (początkowo dziwiłem się bardzo wysokim temperaturom CPU).

Problem pojawił się, kiedy zamontowałem nowy zailacz (Chieftec 450W) i inną kartę graficzną (radeon hd 4850). Początkowo myślałem, że to może być wina karty graficznej, więc z powrotem zamieniłem na starą, jednak problem pozostał. Zrobiłem format dysku systemowego, zainstalowałem na nowo Windowsa i żadnych zmian. Może to wina uszkodzonego dysku, jednak żadnych problemów z nim nigdy nie miałem. Żadnych błędów, absolutnie nic. Jeśli jednak on stanowi problem, albo inna część komputera, to jak to zdiagnozować? Nie ma o tym zielonego pojęcia. Może coś w biosie muszę przestawić? Proszę o pomoc!

Athlon x2 5000+

Windows XP SP3

Radeon HD4850

2GB RAM

Zrobiłem jeszcze coś takiego, ale nie wiem czy to pomoże:

post-80979-0-20498300-1410855845_thumb.j

Edited by Elof

Witam

Wydaje mi się iż w danym przypadku najprostszą metodą będzie uruchomienie menedżera zadań i w zakładce procesy sprawdzenie który proces ma najwyższe wykorzystanie CPU. Proces bezczynności systemu Windows na liście może wskazywać bardzo wysokie użycie procesora tak się dzieje bynajmniej w moim przypadku ale nie ma to wpływu na wydajność.