Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dname

PC do gier.

Polecane posty

Witam składam komputer do gier

zamierzam złożyć wszystko do końca tego roku

PC do ~7000zł

Mój zestaw to

GPU: Nvidia gtx 980 albo nowy radeon od amd

Płyta Główna: Mam 2 na oku ASUS'a maximusa VII Hero i Ranger (Napiszcie mi która sie bardziej opłaca, szukam płyt na nowym chipsecie z97 intela i pod procesory intela!)

SSD: Plextor M6 Pro 128gb

HDD: Dysk Seagate 3.5'', 2TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST2000DM001), (coś o pojemności 2TB i szybki zapisem i odczytem)

RAM: G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9 (F3-17000CL9D-8GBXM)

albo

: Team Group Xtreem White - DDR3-2400 - CL10 - 8 GB TXWD38G2400HC10QDC01

Zasilacz: Corsair RM 750W, 80PLUS GOLD

Napęd: Asus DRW-24F1ST E-Green 24x SATA (DRW-24F1ST/BLK/B/AS) OEM

Obudowa: Corsair graphite 600t white

CPU: i7 4770k (kupiony już więc nie piszcie o 4790k)

Co myślicie o tym sprzęcie co ewentualnie byście wymienili?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hero ma ciut lepszą jakościowo sekcję zasilania (co nie ma wielkiego znaczenia, bo ta z Rangera jest również bardzo dobra). Poza tym bez większych różnic, moim zdaniem dopłata jest kompletnie nieopłacalna.

Reszta zestawu wygląda sensownie. Przydałoby się oczywiście jakieś chłodzenie na CPU, np. Macho Black White.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTA V - były plotki o dołączeniu R* do fazy testów Mantle, ale nic w tej kwestii nie zostało potwierdzone.

A tego i7 4770k to dawno masz? Nie możesz go już zwrócić? Te 7000 to razem z wliczoną ceną procesora czy 7000 oprócz procesora Ci jeszcze zostało?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostać to zostało z jakieś 5,5K na reszte a co jak jest możliwość oddania to brać 4790k?

kupiłem na komputroniku za 1200 standart kiedy jeszcze nie było 4790k jakiś miesiąc temu, a kupiłem dla tego że miałem składać odrazu ale przeczytałem że wychodzi gtx 880 raczej już 980 i plextor m6p więc postanowiłem poczekać a to że wyszła lepsza wersja sad_prosty.gif

mam na myśli że na reszte bez cpu mnie stać ale nie przesadzajmy...

a co z ddr4? opłaca sie inwestować? jak same ramy z 2K kosztują?

na nasze obecne gry wystarcza raczej ddr3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest możliwość oddania no to wiadomo, że i7 4790k, ale jak masz go miesiąc to już raczej Ci komputronik tego nie weźmie.

Tak czy siak jeśli czekasz na nowe Nvidie to składanie zestawu teraz jest bezsensowne, bo nawet nie wiadomo ile one będą kosztować i jak się w razie czego to odbije na cenach starszych modeli kart. Także jak karty wyjdą i będziesz gotów kupować to wtedy przyjdź i będziemy składać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gtx 980 ma kosztować 399-499$ więc około do 1500zł + opłaty

a ddr4? opłaca sie inwestować narazie to wydatek rzędu 12 tys. złoty o ile wyjdą w sklepach

a cpu nowe hasswele będą o wiele lepsze niż obecne 4770k, 4790k?

i nie wiem czy w grach będzie odczuwana różnica między 4770k a 4790k.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jeszcze nie wyszedł, także i tak teraz zestawu nie kupisz. A składanie komputera z wyprzedzeniem kilkumiesięcznym jest bez sensu. Tyle.

DDR4 nie kosztuje aż tyle. Platforma LGA2011-3 wraz z pamięciami DDR4 już teoretycznie debiutowała, ale obecnie nie opłaca się w to inwestować, przynajmniej nie do gier.

i7 4770k i 4790k to jest to samo, tutaj wydajność zegar w zegar będzie identyczna. Różnica jest taka, ze 4790k ma sporo wyższe taktowanie bazowe i lepszego gluta pod czapką przez co po OC osiąga temperatury rzędu 10-20 stopni niższe niż poprzednik w postaci i7 4770k.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...