Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SoD

Uniwersalny, solidny laptop!

Polecane posty

Hej

Szukam laptopa jako zastępce dla swojego Dell Studio 1737... mam go od 5 lat i dziadek trochę się postarzał. Chyba, że według Was nie opłaca się kupić lapka dajmy na to za 1500-2000 złoty a odkładać tego Della na bok? No i zacina mi się od jakiegoś czasu... przez 5 lat nie był formatowany, tydzien temu dostał nowy system formata i myślałem, że przejdzię. Niestety dalej się zacina nie za mocno ale jednak, a jak już sie nagrzeję to ciężko utrzymać go na kolanach. :-/ Może lepiej dać go do czyszczenia + nowy dysk?

Laptop przede wszystkim do:

- przegladanie internetu

- youtube

- film w full hd

- matryca ma byc 17

- waga bez roznicy

- solidny najlepiej alu

- odtwarzacz cd/dvd

- usb 3.0

- cichy

- dobre audio

- gierki... od czasu do czasu cos dla zabicia czasu wink_prosty2.gif ale od gier mam PC'ta

Jak myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przykład! Może jeszcze jakiś? i full hd must be...

A co myślisz o moim dellu? moze warto rzucic nowy dysk i dalej sie nim bawic czy to sie wgle nie oplaca? :-P

Mam komu oddac Della jak coś... smile_prosty2.gif

Może jakiś dell, acer, toshiba, asus, samsung czy inny? :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć co mu dolega - na pewno odkurzenie go nie zaszkodzi, ale trudno powiedzieć, co może powodować przycięcia - przegrzewanie się w sumie, jeśli mówisz, że go się nie da na kolanach trzymać.

Studio 1737 z i7 w dobrym stanie to ~1100-1300; słabsza może być trudno zbywalna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tego laptopa już 5 lat..to jest nieuniknione, że w pewnym momencie życia laptopa zacznie się ciąć pomimo regularnej konserwacji ;) Lenovo Z710 będzie dobrym wyborem i nie jest drogi, wersja z i5 jest jednak droższa, a nie daje praktycznie żadnych różnic w wydajności, ot tam kilka %.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam codziennie jakieś recenzję, testy i tak dalej...

Chyba rzucę coś innego... :-D

Jeżeli mam lapka 17 cali z matrycą hd+ czy hd... a film będę miał w fullhd... podłączam go pod tv np 42cale to na TV będzie film w fullhd... tak? :-P Taki sam jak film, a matryca lapka nie ma nic do tego?

Tak myślę, czy potrzebne jest mi fullhd w lapku, skoro filmy w fullhd ogladam na TV, a te gorsze 720p i mniej na lapkach...

Obudowa, jak najsolidniejsza, nie chce normalnego czarnego lapka... więc albo alu albo jakiś kolorek.

Zastanawiam się nad tą matrycą...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak jak znam to z własnego doświadczenia, bo mam laptopa z matrycą HD. Gdy podłączam laptopa do TV to mogę ustawić wprawdzie Full HD, ale obraz jest obcięty na telewizorze, wychodzi po prostu poza obszar ramek, więc z tym oglądaniem będzie raczej kiepsko..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam 1440 x 900

i jak podłączam tego lapka do TV i odpalam film full hd to jest okej. Zalezy od filmu, czasem mniejsze paski, czasem wieksze... ale ogolnie jest dobrze.

Jezeli bede mial hd czy hd+ to obraz na TV bedzie lepszy tak?

Chyba popatrzę wlasnie na hd czy hd+ zawsze to taniej wyjdzie... a za 5 lat znowu bedzie trzeba lapka szukac...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie lepszy, będzie taki sam jak na laptopie (no chyba, że lepszy= więcej miejsca na ekranie co jest oczywiste jak podłączasz lapka do większego ekranu tongue_prosty.gif ). Nie rozumiem, czemu nie chcesz już ekranu Full HD na laptopie, przecież to o wiele lepsze rozwiązanie niż przeciętny HD..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież od grania masz PC, więc priorytetem laptopa nie są gry chyba?? A co do klawiatury w Lenovo- to mogę z czystym sumieniem i pełną stanowczością powiedzieć, że ta firma w swoich notebookach ma jedne z najlepszych klawiatur typu Accu Type, naprawdę bardzo dobrze się na niej pisze, ma krótki skok, są ciche klawisze itp..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to chodzi ze od pazdziernika wracam na studia, w mieszkaniu mam pcta dobrego złożonego tez przy pomocy forum cdaction

laptop bedzie lezal w rodzinnym domu uzywany przeze mnie w weekendy i w czasie "wakacji" letnich zimowych i tak dalej, więc jakieś gierki (ale naprawde nie jakies gry co musza miec ultra) np starcraft 2, dont starve, team fortress 2 i tego typu gierki beda odpalane. Jak chce pograc w cos dla efektow grafiki i tak dalej to leci na PCta. smile_prosty2.gif Musze przeczytac wiecej o tym Z710.

Po studiach (za rok) laptop bedzie potrzebny w pracy wiec codziennie bede z nim latal, wiec ma wystarczy na te dobrych kilka lat. A PC pewnie wróci tutaj... bo wiekszosc czasu bede w rodzinnym domu po studiach nizeli w mieszkaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sensowniej - http://www.x-kom.pl/p/189596-notebook-laptop-17-3-dell-inspiron-7737-i7-4500u-16gb-1000-gt750m.html?

Ewentualnie do rozważenia jest http://www.x-kom.pl/p/205054-notebook-laptop-17-3-asus-r751ln-ty122h-8-i7-4510u-8gb-1tb-dvd-win8x-gt840.html.

Nowe Paviliony natomiast wywarły na mnie jak najgorsze wrażenie - fatalnie mi się je obsługiwało (i nawet nie bardzo mogę umiejscowić to poczucie niefajności).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...