Skocz do zawartości

Diablo III - spowolnienia podczas rozgrywki


Nitrox

Polecane posty

Nosiłem się z zamiarem kupna DIII, więc pobrałem wersję Starter, żeby sprawdzić jaka to gra i jak działa. Może zacznę od kompa: Xeon E3-1230V3, Radeon HD7770, 8GB RAM. Na jakichkolwiek ustawieniach mam tak, że gra jest płynna, ale co jakiś czas (zwłaszcza we wszelkich lochach) występują takie jakby spowolnienia do ok. 20fps na oko. No właśnie, na oko, ponieważ licznik FPS cały czas pokazuje 60. Zarówno ten z gry, jak i fraps. Nic z tego nie rozumiem. Sterowniki mam najnowsze, gram z V-sync. Bez tego się nie da, bo ekran się strasznie rozjeżdża, występuje screen tearing i muszę po prostu z v-sync odpalonym grać. Tak więc jest 60fps, a gra pomimo wszystko chodzi wolniej miejscami i widać to gołym okiem pomimo tego, że liczniki wskazują co innego.

Szukałem na forum battle.net, ogólnie widać, że wielu ludzi ma ten problem, ale nikt nie zna dobrego rozwiązania. Te, które teoretycznie istnieją, u mnie się nie sprawdzają. Zamieściłem też tam wątek, ale przez pół dnia nikt nie odpowiedział. Z tego co widzę, nawet posiadacze i7 wraz z Radeonami R9 290X czy GTX780 Ti mają ten problem.

Piszę też tutaj licząc na to, że może ktoś coś wie na ten temat/zna jakiś sposób na to, jakikolwiek. Jestem wielkim fanem Diablo, po prostu kocham tą serię i żal nie zagrać przez problemy techniczne. Sama gra jest genialna, ale te spowolnienia skutecznie psują zabawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o architekturę, jest to Core i7 4770 tyle, że odrobinę wolniejszy, z zablokowanym mnożnikiem, bez iGPU i z paroma funkcjami serwerowymi, których nie wykorzystuję. Wszystkie inne gry śmigają jak złoto na nim. Ten problem mają też ludzie z i5 i i7, więc to raczej nie jest wina procka. Tak czy inaczej, zdecydowałem nie kupować tego. Nawet Blizzard nie wie, co jest grane. Kupiłem SC2: Heart of the Swarm - chodzi pięknie w porównaniu do Diablo III :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...