Skocz do zawartości

Rozwiązany: Assassin's Creed II i zagadka z synapsami.


Kedzioras

Polecane posty

Witam.

Gram sobie w Assassin's Creed II, w której to grze znajdują się zagadki, które znajdują się ukryte pod symbolami, które widzimy na budynkach po włączeniu wzroku orła. Pierwsze 17 zagadek nie sprawiło mi AŻ TAKICH problemów jak zagadka z numerem 18. To była ta zagadka z numerami sumeryjskimi. Poddałem się w końcu i zajrzałem w solucję, która też mi nic nie wyjaśnia. (owa solucja tutaj

). Bo wychodzi na to, że kolejne liczby na tym kole to 1, 3, 9, 11, 12, X, 20, 25, Y, 35. Gdzie X wynosi według solucji 17, a Y 31. Wie ktoś o co chodziło twórcom tworząc tą zagadkę? Bo moim zdaniem te liczby rosną kompletnie bez sensu na tym kole. Mogę wpisać poprostu ściągę z solucji, ale to nie daje mi satysfakcji, bo chcę wiedzieć jaka logika jest w tej zagadce, bo widzę,że w rzeczywistości nie ma żadnej, ale to kompletnie żadnej.

Dla przypomnienia dodam, że w tej zagadce jeden symbol w kształcie drzewka to jedności, a te kąty proste przypominające znaki mniejszości to dziesiątki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas fragmentu z kołem popatrz na wzór na drugim obrazku od lewej. Przypadek? Nie sądzę. ;)

Aha. I nie zakładaj z góry, że jeden symbol musi oznaczać jedności a drugi dziesiątki (mimo że akurat tutaj tak jest). Równie dobrze jeden symbol mógłby być podstawą a drugi potęgą, albo rosnąć niezależnie od pierwszego, lub też w ogóle nie mieć związku z liczbami. Polecam artykuł z nowego CD-Action o ŁamigłóWWWkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ogarnąłem. Zagadka przekombinowana i to zdecydowanie, bo dopiero po dłuuuuuugim jak nic czasie ogarnąłem o co chodzi. Że te działania po lewej stronie to ma być suma wszystkiego, tylko suma pierwszego składnika z drugim, potem sumę tego dodać trzeba było do trzeciego składnika, potem sume tego do czwartego i wychodziły nam kolejne liczby zawarte w kole napisane po sumeryjsku. Potem wyliczyć trza było X i Y, który byłwymagany do wpisania jako kod. ZAGADKA GŁUPIA I PRZEKOMBINOWANA. Ale jednak dałem radę.

PS: Pisze się "Pszypadeg? Nie sondze" ;)

TEMAT DO ZAMKNIĘCIA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...