Skocz do zawartości

Rozwiązany: Laptop do gier, 17 cali, 3000-3500 netto, cichy


Polecane posty

W sumie wszystko podałem w temacie.

Szukam laptopa do gier z dużym, najlepiej matowym ekranem. Nie interesuje mnie gamingowa stylistyka i inne cyrki. Dobrze by był cichy i jakoś specjalnie się nie grzał. Cena do 3500 zł netto.

Znalazłem coś takiego, nada się? Asus N750JK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie bardzo dobry w tej cenie. No i nie jest zbytnio głośny, co dla Ciebie będzie dużym plusem ;) Wydajny procesor i wydajna grafika (choć nie jest to wersja z pamięcią GDDR5, tylko GDDR3), sprawi, że na wysokich detalach nie powinno być problemów z nowszymi grami (choć do Full HD to będzie za mało- trzeba będzie obniżyć detale do średnich).

Na podanym wyżej Acerze pograsz już na większej ilości klatek, tamten GTX850M jest już na pamięci GDDR5 ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być cicho to zdecydowanie acer v3 nie grzeje się i ma bardzo pozytywne recenzje http://www.x-kom.pl/...00-gtx850m.html ew ten sam laptop z full hd ale trzeba będzie troszkę dopłacić

Czyli ten? http://www.x-kom.pl/...tx760m-fhd.html

Cena podałem netto, chodzi mi o sprzęt od 3700 do 4300 zł brutto. Tak że na razie widzę dolną granicę.

Jeszcze jakieś propozycje? Bliżej góry?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być cicho to aby było lepiej trzeba by było dopłacić do http://www.x-kom.pl/p/203085-notebook-laptop-17-3-asus-g750jm-t4031-i7-4700hq-8gb-750-dvd-gtx860.html ale jest ten laptop całkiem spory i ciężki za podana kwotę mozna myślec o msi ale one ciche nie są a powiedział bym nawet iż są bardzo głośne... Edit wracając do acera to nie ten co podałeś tylko http://www.x-kom.pl/p/189486-notebook-laptop-17-3-acer-v3-772g-i7-4702mq-8gb-1000-gtx850m-fhd.html ten ma nowsza grafikę 850 ktora będzie wydajniejsza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z modeli cichych, nie grzejących się jakoś specjalnie w tym przedziale najlepszym wyborem będzie Acer Aspire V3-772G (3100 zł netto) i kolejną opcją jest dopiero Asus G750JM (3750 zł netto).

Opłaca się aż tyle dołożyć, czy to raczej sztuka dla sztuki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydajnosciowo asus będzie szybszy lepsza grafika plus troszkę lepszy procesor różnica w grach będzie odczuwalna wiec jak liczy sie tylko wydajność to jak najbardziej sie opłaca tylko najpierw obejrzyj sobie sprzęt w sklepie czy napewno ci takie coś odpowiada bo stylistyka jak i jego waga robią z tego laptopa mało przenośny sprzęt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko o jakiej poprawie tutaj mówimy?

Pogranie komfortowe w Portal 2, CiV 5 czy GTA IV, Wiedźmina II i III, Diablo:RoS będzie możliwe na jakichś rozsądnych ustawieniach na Acerze?

Różnica cenowa jest spora, prawie tak duża jak ten Asus ;) Dlatego choć ten Acer to raczej dolna granica wydatków, raczej skłaniam się ku niemu. Pytanie czy to nie usprawni mi tylko obsługi Office'a, bo gry i tak będzie rwało...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym pytaniem poczekaj na MasterThiefa ja go posłuchałem jak wybierałem laptopa i jestem zadowolony uważam ze ma spora wiedzę na ten temat i dokładnie odpowie na pytanie ale wg tej strony http://polecanelaptopy.wordpress.com/2014/07/01/gtx-850m-ddr3-vs-gtx-850m-ddr5-vs-gtx-860m-ddr5-porownanie-wydajnosci/ będzie to 10 klatek w grze wiec całkiem sporo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MasterThief wrócił po 13 godzinach pracy w restauracji i w tym miesiącu jest praktycznie nieosiągalny ;)

A co do pytania- a Asusie na GTX860M pograsz we wszystkie wymienione przez Ciebie gry w Full HD na ultra z wyjątkiem Wiedźmina 3 (wymagań wprawdzie nie ma, ale obstawiam że będzie zdecydowanie za słaby na ultra w FHD). Jest on wykonany bardzo dobrze, ma wydajny układ chłodzenia, no ale jest dosyć ciężki.

Na GTX850M na pamięci GDDR5 też w większość gier pograsz w Full HD, ale będzie mniej klatek z pewnością (być może trzeba będzie obniżać detale na wysokie z ultra, żeby komfortowo pograć na Full HD). Acer jednak jest cichszy, ma prostą i gustowną stylistykę i przede wszystkim na tym lapku nie występuje throttling procesora. Jeśli mobilność ma być równie ważna jak wydajność do Acer będzie lepszy, jeśli najważniejsza jest wydajność to Asus wtedy ;) Pamiętaj jednak, żeby ten Acer był z i7 i GTX850M na GDDR5 a nie GDDR3 ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje.

Tak w gwoli ścisłości, nic pośredniego nie znajdę w tym przedziale? Te dwa lapki to jest najlepszy sprzęt do tych ~4700 zł brutto (3800 netto)?

Chętnie przygarnąłbym wydajność tego Asusa, ale już niekoniecznie jego gabaryty. I dalej, stylistycznie najbardziej mi się podoba ten Asus z 1. postu, podświetleniem klawiszy też nie pogardzę. Gdzie jest opcja "miks"? ;) Między nimi siedzi ten Acer, ale jednak ma on pewne braki.

A jeżeli nic więcej się nie znajdzie, tego Acera wziąć jak już to z 16 GB ramu czy wersję zwykłą, 8 GB?

Asusa nie ma w x-kom, wygrzebałem więc w innym sklepie podobnie wersję z 8 GB ramu i z 16 GB.

Sprzęt na długie lata, więc szkoda, że choć rynek laptopów zapełniony, stoi w tym przydziale w tak dużym rozkroku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak asus z 1 postu rzeczywiście będzie najładniejszy ale wydajnosciowo będzie najgorszy a jest droższy do acera... Ja miałem taki sam problem wymagania miałem dokładnie takie same jak ty i dla mnie ten asus z 1 posta troszkę jednak za słaby jako iż sprzęt kupuje sie na kilka lat acer za zwykły a asus ten co ja podałem zdecydowanie za wielki wiec ja sobie 17 cali odpuściłem i kupiłem http://www.x-kom.pl/p/201886-notebook-laptop-15-6-lenovo-y50-70-i7-4710hq-8gb-1000-fhd-gtx860m.html wydajnosciowo to samo co asus który ci podałem jest cichy i lekki cienki jedyny mankament to 15 cali ale chyba nigdy sie nie ma dokładnie tego co by sie chciało

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne parametry jak Asus ma również MSI GE70 Apache Pro oraz Lenovo Y50, ale Asus ma najlepszy układ chłodzenia i jak się nie mylę jako jedyny z tej trójki nie objawia throttlingu procesora (w MSI i Lenovo jest on obecny, dodatkowo w Lenovo pomysłem tak dziwnym, że aż śmiesznym dławienie procesora występuje już przy 65 stopniach). Jeśli interesuje Cię bardziej ten temat to zapraszam do swojego najnowszego artykułu na mojej stronie internetowej ;)http://mobilnyswiat.com.pl/poradnik-wysokie-temperatury-laptopa-jak-sobie-z-nimi-radzic/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę pokreciles w lenovo dlawienie procesora nie występuje nie działa tylko funkcja turbo boost od tej temperatury i laptop zostaje na taktowaniu 2,5 ale poniżej tego nie spada nawet po długim graniu co do msi to do podanych wcześniej wymagań jestem w 99% przekonany iż laptop ten nie spełni oczekiwań bo mimo iż jest wydajny to szybko sie grzeje i jest najgłośniejszym laptopem na jakim pracowałem zdecydowanie nie nadaje sie do pracy na co dzien oczywiście moim zdaniem ja z lenovo jestem mimo wszystko zadowolony i sugerował bym wybór miedzy podanymi wcześniej modelami czyli lenovo acerem lub asusem niech autor tematu da znać co wybrał ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padło na Acera, wieczorem będzie zamawiany (czekam aby na doradzenie gryzonia). 90% gier myślę, że pójdzie na tych wysokich, a dla tych 10% chyba nie warto brać 2'' mniejszy ekran. Jak macie jeszcze jakieś za albo przeciw do tego modelu, to czekam na głosy ;)

I oczywiście dzięki za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...