Skocz do zawartości

Arma 3 - hostowanie rozgrywki


Minamir

Polecane posty

Witam.

Co należy dokładnie zrobić, żeby inni gracze mogli w lobby widzieć, i dołączyć do hostowanej przeze mnie gry w Arma 3?

Mam Livebox'a 2.0, komp podłączony kablem, a zaporą na komputerze jest Comodo Firewall (z wyłączonymi wszystkimi piaskownicami itp, zostawiłem włączony sam firewall).

Jak dotąd próbowałem odblokować porty 2302 i 2303 (takie porty raportuje gra przy stawianiu serwera po ostatnim patchu) TCP/UDP dla mojego PCta, który w sieci lokalnej ma stały adres wewnętrzny.

Próbowałem także w Comodo ustawić regułę globalną, zezwalającą na ruch w obu kierunkach, z dowolnego adresu, na portach z zakresu 2302-2303, i ta reguła jest na samym szczycie listy reguł.

Mimo to kolega nie mógł się połączyć, w ogóle nie widział serwera w lobby, a zapraszanie poprzez Steama kończy się na utknięciu w ekranie ładowania mapy (która się nie ładuje, pasek nie rusza, dysk nie pracuje) nawet bez proszenia o założone hasło. Podobnie było w drugą stronę, nie mogłem podłączyć się do kolegi doświadczając takich samych problemów. Normalną listę serwerów widzę, i mogę na nie wchodzić bez problemów.

Co można jeszcze zrobić? Czy restart routera jest wymagany aby reguła przekierowania zadziałała? Pytam, bo po Wi-Fi korzystają w domu inne osoby i nie chcę nagle wszystkich rozłączać. Wolałbym też nie wyłączać na czas gry całkowicie firewalla.

Z góry dzięki!

Edit: nie sprecyzowałem dlaczego nie mogę podłączyć się do kolegi - otóż po prostu też nie wiemy co pootwierać/przekierować. Wchodzenie na normalne serwery jak wspomniałem działa OK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, my też zauważyliśmy problemy, wielu naszych graczy ma problem z hostowaniem, widzeniem hostowanej gry lub dołączeniem do hostowanego przez kogoś serwera. Jest to spowodowane właśnie ostatnimi patchami, znowu coś popsuli, nic nie zrobisz, musisz czekać aż BIS to poprawi.

Pozdrawiamy

COSA - www.cosaofficial.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...