Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xerber

Meanwhile at Sunrise

Polecane posty

>CR killing fansub industry

uAr1ZR6.jpg

Pomimo tego, że praktycznie wszystko co napisał Raze ma sens, to będę tęsknił za UTW. Szkoda, lubiłem ich.

Nie denerwuj mnie z SYD. Będę czekał, w końcu nawet Chtuko powstało z martwych by skończyć Gatchamanów, jest nadzieja. Ciekawe kto w przyszłym sezonie zajmie się AmaBri, bo byłem praktycznie pewny, że UTW-Mazui, UTW-FFF [FTW] albo coś, no nic, będę liczył na Vivid.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakkolwiek byśmy nie próbowali temu zaprzeczać, tak nie idzie ukryć, że na naszych oczach kultura fansubowania po prostu zanika. W tej chwili 90% grup zamiast bawić się w robienie od zera po prostu kopiuje skrypt Crunchy/Funi i dodaje do niego własne poprawki. Wystarczy spojrzeć na Komunistów. Ich główna grupa robi naprawdę świetne rzeczy, ale cała reszta to dno z dodanymi na siłę hehe ebin maymays, połamaną gramatyką i przyprawiona równie hehe typesetami.

Ale Girls und Panzer wyszło im świetnie i tego tłumaczenia będę bronił aż do śmierci!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GuP oglądałem u DMonHiro, czyli od Hiryuu (czyli wersja tankwondo, choć nie przeszkadzało mi to). Tak jak wspomniałeś Komuniści mają lepsze i gorsze serie, albo takie, gdzie po prostu robią sobie jaja, a ludzie to łykają, a potem wypominają przez całą wieczność (Eotens, Eotens everywhere) generalnie nie ruszam komunistów, jeśli są dostępne inne, bardziej zaufane opcje, ale do niektórych serii nie mam jak się przyczepić.

> W tej chwili 90% grup zamiast bawić się w robienie od zera po prostu kopiuje skrypt Crunchy/Funi i dodaje do niego własne poprawki.

No tak, ale większość oglądających raczej nie interesuje od kogo mogą oglądać swoje animu, tylko kiedy, dowodzą tego statystyki HS. Mało ludzi wciąż czeka na wspomniane już dwa ostatnie odcinki SYD S2, nie dziwię się. Ja mam ten problem, że lubię ładne czcionki, porządny typesetting i to jak 'brzmią' serie od moich ulubionych grup, nawet jeśli jest to tylko CR/Funi edit, oglądanie CR/HS jest dla mnie karą, a takie Funi to już tortury w wersji na żywo. No i nie moja wina, że lubię karaoke/tłumaczenia piosenek - co prawda tylko w niewielkiej liczbie serii słowa w OP/ED mają jakieś większe znaczenie dla fabuły, ale jak już tak jest to wolę wiedzieć co tam mniej więcej śpiewają, a nie łapać pojedyncze słowa i próbować składać 1000-częściowe puzzle mając 3 kawałki układanki na krzyż.

Może kiedyś CR będzie dostarczało tłumaczenia dobrej jakości, z porządnym typesettingiem, brakiem idiotycznych wpadek (co jak co, ale im takie rzeczy nie powinny się przydarzać, skoro dostają skrypty od strony japońskiej, a nie tłumaczą ze słuchu), a sama jakość wideo nie będzie straszyła bandingiem i innymi niedogodnościami technicznymi.

Przy okazji przypomniałem sobie, że A-RISE - Shocking Party z 3 epizodu Love Live! S2 wciąż nie doczekało się pełnej wersji...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://atxpieces.files.wordpress.com/2014/07/autumn-anime-2014-v01.jpg

Wiem, że jeszcze wcześnie żeby można było dużo powiedzieć o jesieni (lato ledwo co wystartowało), ale póki co bieda.

Oprócz AmaBri i drugiej części Mushishi: Zoku Shou to nie bardzo widzę co by można obejrzeć. Pewnie zobaczę Weaksauce z ciekawości (bo jakoś dotrwałem do końca pierwszego sezonu) i będę się śmiał z karciankowej Meguci dla ubogich, oprócz tego ew. Chaika, i Psycho Pass, ale musiałbym nadrobić pierwsze sezony. Jeszcze niby ludzie się napalają na Terraformars, ale że mój gust rzadko pokrywa się z wielkim hajpem (Kill la Kill, Mahouka) to podejdę do tego tytułu bardzo ostrożnie.

>inb4 Y U NO F/SN

Ok, może jeszcze Ronia będzie fajna...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chaika, Amagi Brilliant Park i F/SN to u mnie podstawa. Terra Formars też jest ciekawe, ale w tym sezonie będzie inny "edgy bullshit", którego na twojej liście nie wymienili - Kiseijuu. Poza tym drugi sezon Log Horizon i WeakSauce. Ronja też jest ciekawa, bo POLYGON i syn Miyazakiego.

>KanColle jesienią

I want to believe.

BTW: drugi sezon Fate/Kaleid to chyba najładniejsza rzecz jaka do tej pory pojawiła się w tym sezonie. Na samą scenę transformacji poszedł pewnie roczny budżet jakiegoś małego afrykańskiego państewka.

HNNNNNNNNNGGGGGGGG...

Cute.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...