Skocz do zawartości

Meanwhile at Sunrise


Xerber

Polecane posty

Oglądania Wąsacza ciąg dalszy. Ta seria naprawdę jest inna. Dodatkowo Yoko Kanno stworzyła wspaniały i genialny soundtrack. Na ten moment, choć jeszcze trochę mi zostało odcinków do końca, mogę śmiało powiedzieć, że Turn A Gundam jest wyjątkowy. I wielka szkoda, bo prawdopodobnie szybko druga taka seria nie powstanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 910
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Turn A Gundam został wczoraj skończony.

Tomino stworzył serię wyjątkową, zrywającą z całym przeszłym (i przy okazji przyszłym) dorobkiem Gundama. To anime zdecydowanie inne, powolne i nastawiona na całkowicie inne rzeczy niż typowy Gundam. Będące przeciwieństwem mrocznej i pesymistycznej Zety czy Victory. Posiadające rewelacyjnie zrobione postacie, często zrywające z utartymi schematami. Loran nie jest kolejnym Amuro Rayem czy Kirą Yamato, super pilotem od razu rozwalającym całe armie a Harry Ord jest najlepszym klonem Chara jakiego widziałem do tej pory. Ani nie stanowi ostatecznego nemezis dla głównego bohatera, ani nie jest mentorem, jak w pewnym sensie Quattro czy Jamil.

No i ten soundtrack. Genialny. Do tego dochodzi jeszcze Tsuki no mayu jako drugi ending.

Turn A Gundam jest serią, którą zdecydowanie warto zobaczyć jeśli oczekuje się czegoś więcej niż ciągłych walk wielkich robotów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem, czekałem, aż się w końcu doczekałem:

>tfw DMCA

Szybko dość. Albo mi się wydaje, albo Japończycy są jakoś ostatnio coraz bardziej agresywni jeśli chodzi o wyciszanie filmików z OP/ED czy nawet stosowanie DMCA. Przynajmniej od całego zamieszania z 'save muh animu'.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie przypomniałem, że został mi do obejrzenia ostatni odcinek Akuma no Riddle. Jeżeli jest choć w połowie tak durny jak dziesiąty, to czeka mnie najlepsze najgorsze anime od czasów SamFlam i bardzo mnie to cieszy.

XuKohjd.jpg

@EDIT: No i ukończyłem...

>Tokaku goes full berserk

>actually is Nio

>actually real Tokaku is berserk

>Haru is ded, Nio is ded

>lol;jk, merely pretending

>titanum laced ribs

>actually no one has ever died in this god damn anime

R6tfzt6.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olewanie projektów Nadrabiania zaległości ciąg dalszy. Rinne no Lagrange sezon pierwszy.

Nie mam pojęcia czemu nie skończyłem tego anime gdy było emitowane, bo w gruncie rzeczy tytuł jest takim przyjemnym średniaczkiem, z całkiem sympatyczną bohaterką. Niby nic rewelacyjnego, a jednak oglądało mi się całkiem przyjemnie. Momentami durne, ale w sposób zabawny, tak że nieraz siedziałem z bananem na twarzy.

A teraz pora na sezon drugi kończyć projekt...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronson dobry film. Chyba jedna z lepszych ról Hardy'ego. Filmik dema oglądałem jakoś wcześniej, bo ktoś go wrzucił jako komentarz do wpisu fursika na jego blogu.

Obejrzałem Mahou Shoujo Sonico Magica.

Being Mami is suffering

PWNtP0B.jpg

olso: http://www.animenews...-in-2015/.81955

Gen Urobuchi (Suisei no Gargantia, Fate/Zero) will provide the original scenario for the anime, with the series titled Gunslinger Stratos -The Animation-.
According to voice actor Junichi Suwabe, at least one character will die in the anime.

A potem będzie tłumaczenie, że reżyser i tak miał swoją wizję, a Urobutchera zatrudniono żeby było jakieś nazwisko, które podchwycą media.

Grał w to ktoś? nvm, to jakaś gra na automaty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grał w to ktoś? nvm, to jakaś gra na automaty.

Właśnie (wczoraj) zapowiedziano jakąś część na PC, ale jakby co, to alfa dopiero w lutym (zapisy od 30 stycznia, test trwa 2 dni i ma blokadę na osoby z poza Japonii), więc nie wiadomo kiedy wyjdzie.

PS: Gunslinger Girl było w top 3 wyników w Google. Wiedzą co dobre! Choć i tak nie do końca, bo pierwsze było Destiny. :-/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow. Jak coś takiego było w ogóle możliwe?

>masz pod ręką świetnie zaprojektowane postaci

>wpadasz na genialny pomysł żeby je przerobić

>teraz wyglądają jak kupa

>dlaczego

Chaiki nie oglądałem, nowelek nie znam, ale jak zobaczyłem te porównania to aż zrobiło mi się tak wewnętrznie przykro, że ktoś robi takie rzeczy z fajnie zaprojektowanymi postaciami. :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa ma się tak, że BONES stanęło przed faktem zrobienia drugiego sezonu bez budżetu, bo pierwszy sprzedał się jak kupa.

Już wtedy QUALITY było co najmniej bolesne, ale przynajmniej starali się być wierni materiałowi źródłowemu.

Za to drugi sezon to już konkretny shitfest - skrócenie fabuły do 10 odcinków, pozmieniane projekty nowych postaci (na gorsze), słabsze sceny akcji i jeszcze więcej QUALITY.

Ostatni odcinek uratowała w zasadzie tylko Bohdan, używając pod jego koniec tajnego czaru siódmego kręgu na drzwiach:

>tadaima motherfugger

dfxjth.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>tadaima motherfugger

dfxjth.gif

Czerwony kapturek odwiedza babcię smile_prosty.gif

Sprawa ma się tak, że BONES stanęło przed faktem zrobienia drugiego sezonu bez budżetu, bo pierwszy sprzedał się jak kupa.

Ale przynajmniej zrobiło drugi sezon. Sunrise postawione w podobnej sytuacji przy Buddy Complex wypuściło jedynie dwie OAVki.

Tak z innej beczki. Obejrzałem kinowego Fafnera - Heaven and Earth.

Fajny film. Miły choć krótki powrót do tego uniwersum. Pod względem techniki Xebec naprawdę się postarał i całość wygląda naprawdę dobrze. Została mi jeszcze OAVka Right of Left i mogę czekać na nową serię telewizyjną Fafnera emitowaną w sezonie zimowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...