Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RacheZPL

Rozwiązany: Laptop do gier ~3000zł

Polecane posty

Siemka!

A więc sprawa wygląda następująco:

Mój stary laptop się spaliłklnie.gifrage.png i chcę kupić nowy, głównie pod grygra.gif takie jak BF3 BF4. Nie musi być na ultra, ale chociaż na najniższych niech będzie to 30 fps'ówchytry_prosty.gif .

Fundusz ~3000zł.

Myślałem nad tym laptopem http://www.komputronik.pl/product/219987/Komputery/Laptopy/Lenovo_IdeaPad_Z710_59_407642_120GB_SSD_8GB.html ale nie wiem czy jest dobry czy nie.uklon.gif

Piszcie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie najlepszym wyborem będzie tutaj Lenovo Y510P z i7 oraz GT755, w tej cenie nie znajdziesz GE 60 z i7 więc będzie spadek FPS'ów gdyż coraz więcej gier będzie wymagało czterordzeniowych procesorów.

Jeżeli chodzi o temperatury, będą one wyższe w notebookach przystosowanych do gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Y580 to nie Y510...

rozpacz.gif - nie mam nic więcej do dodania. Oba laptopy mają ten sam problem, czyli bardzo wysokie temperatury dysku i GPU, można to jednak całkowicie zniwelować podkładką chłodzącą, która dostarcza chłodne powietrze pod siatki znajdujące się na tylnej obudowie laptopa.

Nie słuchaj ich! Ja wybrałem Lenovo Y580 i temperatury nie są najlepsze, zwłaszcza dysku

Co do temperatur się zgadzam, ale sprzęt IMO najwydajniejszy do 3000 zł to jednak Y510p i jeśli pod gry to tylko matryca HD, nie pchaj się w Full HD bo GPU jest za słabe na tę rozdzielczość.

Nawet jeśli postawiłbyś na 1 podkładce tego Lenovo Y510p a na 2 podkładce MSI GE60 i odpalił te same gry na ULTRA to na MSI miałbyś o wiele niższe temperatury

Heh, tu już poszalałeś za bardzo wink_prosty.gif

BF3 pójdzie na wysokich detalach spokojnie, BF4 podobnie ale kilka klatek mniej będzie jednak miał. Obstawiam również Watch Dogs w wysokich (gram na Y580 z i3 i GTX660M na wysokich;) )

mam podkładkę chłodzącą pod lapka

Jeśli wolno spytać, jaką posiadasz podkładkę?

PS. Skoro tak się martwisz o temperatury, to zawsze możesz wyciągnąć napęd i w jego miejsce umieścić dysk HDD - wtedy problem wysokich temperatur masz z głowy wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4GB karta grafiki albo E1 z matryca FHD. Do gier i do pracy się sprawdzi bez problemu.

Ilość VRAM akurat ma najmniejsze znaczenie przy wydajności karty graficznej. Poza tym przy tym budżecie nie ma się nawet co pchać w Full HD bo laptopy w tej cenie nie są wystarczająco mocne, aby udźwignąć taką rozdzielczość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużego wyboru nie masz:

1) Lenovo Y510p z i7, GT755M i 4 GB RAM KLIK

2) Lenovo Y510p z i7, GT755M i 8 GB RAM KLIK

Na tym Lenovo pograsz w wysokich detalach w nowe gry typu BF3,4, Watch Dogs, Wiedźmin 2 itd itp. Od razu jednak dokup podkładkę, bo ta co masz to nie wyrobi po prostu.

Wydajniejszego sprzętu w cenie ~3000 zł nie znajdziesz, następne to w okolicach 3300-3400 MSI GE60 z i7 i GTX765M bądź Acery z i7 i GTX760M.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...