Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

FishY

In function main, błąd w kodzie C/C++

Polecane posty

dostałem na dzień dziecka (hurra! jeszcze jestem dzieckiem!!!) Arduino Leonardo (mikrokontroler) piszę się na niego programy w C. Napisałem program który ma zagrać melodyjkę "Happy Birthday" ale kiedy kompiluję kody wyskakuje mi błąd o treści :

core.a(main.cpp.o): In function `main':

C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\arduino\cores\arduino/main.cpp:14: undefined reference to `loop'

kod daję w załączniku, byłoby miło gdyby ktoś mi pomógł smile_prosty.gif

kod.txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem nigdy nic na Andruino, ale prawdopodobnie chodzi o to, że twój program musi zawierać się w funkcji loop, czyli funkcję setup robisz pustą:

void setup() { }

A całą pętlę for wrzucić do funkcji loop:

void loop() { // twoja pętla for }

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że programy pisane w Arduino C muszą posiadać funkcję loop(), jeżeli korzystasz z setup(). Podejrzewam, że kod masz z Instructables - zajrzyj tam i sprawdź, czy wszystko przepisałeś biggrin_prosty.gif.

Protip:

void loop(){}

@up

To zależy, czy chce, żeby zagrało melodię raz (wtedy loop() zostaje puste) czy żeby grało w nieskończoność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zapisany plik pitches.h w folderze projektu?

To make the pitches.h file, click on the "new Tab" button in the upper right hand corner of the window.

Możesz nie dołączać całego pliku pitches.h, tylko skorzystać z dyrektywy define do zdefiniowania tych czterech nutek, których używasz w programie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoznałeś się z dokumentacją podstaw programowania dla mikrokontrolerów Arduino? Lepiej będzie, jak przeczytasz "Beginning C for Arduino" albo coś podobnego. Zastanów się, co dzieje się w funkcji setup() (albo po prostu zastosuj się do rady gusa).

Dlaczego zmieniasz stan pinu 8 w loop()? Ustawiłeś go uprzednio w setup()?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...