Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Glockens

Zakup Wii - czy warto?

Polecane posty

Hej! Mam ostatnio chęć do pogrania w gry od Nintendo. Wii U jest za drogie, 3DS nie w moim typie, więc zostaje Wii. Jest tanie i ma wsteczną kompabitylność, więc pogram sobie w gry z Gamecube (jeśli się mylę mnie poprawcie). Grałem dużo (i czasem nadal gram) na N64, więc oczywiście chcę ograć dalsze Mario i Zeldy. Zamierzam grać solo, ale też czasem z kimś. Przejdę do pytań:

1. Mam TV 42 cale. Czy nie będzie razić po oczach grafika? Nie ma to wyglądać ładnie, ma być miłe dla oka, czyli nie ma być widocznych miliardów pikseli, a o czymś takim słyszałem, że jest.

2. Czy któreś Mario Party jest tak genialne i epickie jak Mario Party 64?

3. Czy wszystkie pady to są te piloty ruchowe?

4. Jest gra online?

5. Czy gry z Gamecube działają z płyt, czy trzeba pobierać?

6. Ile HDD byście polecili?

7. Co to jest softmode?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam TV 42 cale. Czy nie będzie razić po oczach grafika? Nie ma to wyglądać ładnie, ma być miłe dla oka, czyli nie ma być widocznych miliardów pikseli, a o czymś takim słyszałem, że jest.

Wii ma dość niską rozdzielczość, więc oczywiste że na takim tv pixeloza będzie straszna. Ja grałem na 38 calowym i nie powiem żeby to ładnie wyglądało. Poza tym grałem na Wii bardzo dawno temu, ale kiedyś nie było obsługi 16:9, i na panoramicznych tv gra wyświetlała się w kwadracie na środku ekranu. Tak było u mnie, może coś źle ustawiłem, może to już naprawili, nie wiem.

Czy wszystkie pady to są te piloty ruchowe

Niektóre gry miały w zestawie normalne pady, np. Xenoblade Chronicles. Poza tym można dokupić takie przystawki w które wkładasz wiilota i ten zamienia się jakby w normalnego pada. Ale oryginalne kontrolery to tylko te ruchowe.

Jest gra online?

Nintendo wyłącza sporą część systemów sieciowych Wii, w tym również gry. Ale musisz poszukać i doczytać dokładnie jak to będzie wyglądać. Ale multi w większości Wii gier jest raczej martwe.

Czy gry z Gamecube działają z płyt, czy trzeba pobierać?

Działają z płyt. Tylko pamiętaj, że gry z GC działają tylko na pierwszej wersji Wii. Tej:

Nintendo-Wii.jpg

Ta druga wersja (na pudełku widać przedni panel, a nie stojącą konsolę) i wersja mini nie ma portów na pad GC i portu karty pamięci. Podłączyć można tylko jednego pada. Ale działa wszystko bardzo dobrze.

Ile HDD byście polecili?

A dokładniej?

Co to jest softmode?

Softmode nie wiem, a softmod to przeróbka Wii która umożliwia odpalanie piratów i "kopii zapasowych".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja pierwsza wygląda tak jak na powyższym obrazku. Taki obrazek jest na pudełku. Wersja druga niczym nie różni się od pierwszej, z tym że nie działają akcesoria z GCN. Pudełko wygląda np. tak:

Black-Wii-Bundle.jpg?57efa4

Mini to ostatnia wersja konsolki, jest malutka, ale nie ma obsługi akcesoriów z GC, nie ma w ogóle możliwości podpięcia do sieci, nie ma slotu na karty SD i o ile wiem to jest jeden port na wiilota (czyli nie ma co-opa nawet przy jednej konsoli). Taka konsolka do odpalenia gry z Wii i nic więcej. Wygląda tak:

wii-mini1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...