Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kadafi737

Co zmienić w PC?

Polecane posty

Witam. Mam taki problem. A nawet nie problem. Do rzeczy:

Pamięć good ram 4 gb

Zasilacz aerocool AEROPGSVP-450

Obudowa Brutus 410 Pure black

As rock H61M-GS

Karta graficzna Radeon hd4850 1Gb ddr5

Napęd Asus DRW-24B5ST

Procesor Intel g550 2,60 GHZ LGA 1155

Dysk 3,5" Western Digital 1 TB

To jest mój zestaw. Wszystko ślicznie pięknie gra, tylko zaczęła mnie irytować jedna rzecz: poziom hałasu w komputerze. Od razu po zakupie wiedziałem, że nie należy on do cichych komputerów, ale teraz, gdy muszę czasem prawie cały dzień na nim wysiedzieć trochę zaczyna to męczyć (ten szum). Powiedzcie mi, co może być przyczyną tego? Tzn który podzespół tak mocno pracuje? Z tego co pamiętam z opinii, które czytalem przed kupnem, niektórzy mieli zastrzeżenia do głośności pracy ukladu graficznego. Czy to może być to? A jeśli tak, to na jaki inny, o podobnych parametrach (cena DO 250 zł) można to zmienić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej to właśnie karta graficzna tak hałasuje. Model Vertexa (bo sądząc po pamięciach to właśnie on) miał głośne chłodzenie.

Do 250 zł ciężko będzie coś dostać. Pozostają w sumie głównie używki i najlepiej byłoby dorzucić do http://allegro.pl/gigabyte-hd-7770-1gb-ddr5-pci-e-128bit-hdmi-i4191453898.html Ew. tutaj taniej, ale bez gwarancji - http://allegro.pl/okazja-gigabyte-hd7770-oc-ver-2-0-1gb-gddr5-i4220726986.html

Oczywiście HD 7770 będzie sporo wydajniejsza od obecnej karty, zdecydowanie mniej się grzeje i pobiera też sporo mniej prądu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to model vertexa.

Co do HD 7770 - i będzie też ciszej pracować, tak ? :P Ogólnie polecasz ten model?

Jeśli uważasz że byłaby ok do mojego zestawu, to rozważę kupno nowej. Tzn tego modelu. Może wytrzymam jeszcze do wakacji, a wtedy trochę grosza na pewno wpadnie. Głównie chodzi o to żeby cicho pracowało. Jakoś bardzo wydajne być nie musi. Byleby działała Fifa i dsj :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że odkopuję, ale od kiedy pytałem o tę kartę minęły już prawie 4 miesiące i ponieważ jestem w zasadzie "na kupnie" tego podzespołu, to chciałbym się upewnić czy nadal ta karta jest dobrym rozwiązaniem, czy może pojawiły się jakieś nowości - lepsze, wydajniejsze, równie ciche, a za podobne pieniądze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien że ta karta pasuje do mojego zestawu? Bo kupiłem ją, podłączyłem i...nic. Karta się włącza (chodzi wiatrak), ale mam czarny obraz na ekranie telewizora (musiałem podłączyć przez HDMI, ponieważ monitor mam typu CRT, którego karta nie obsługuje. Stary radeon bez problemu działa również na tv).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...