Jump to content
Sign in to follow this  
KafarPL

Kupno domowego routera

Recommended Posts

Jak w temacie

Mój obecny router jest po prostu niemiłosiernie dziadowski

Nie ma bata żebym mógł pograć w cokolwiek z bratem przez LAN'a. A to nie da się podłączyć do serwera, a to ja tylko mogę do niego (co np w przypadku Borderlandsów obciąża mu zbytnio PC'ta i gra się tnie), a to ja nie widzę jego serwera a to on mojego. Albo nas notorycznie rozłącza.

Teraz zasysaliśmy Titan Questa wraz z dodatkiem którego kupiłem ostatnio w cdp.pl na wyprzedaży. I oczywiście jak zwykle nie da się grać bo ja jego serwera nie widzę a on do mojego nie może się podłączyć

Praktycznie jest tak z każdą grą i jestem święcie przekonany że to przez ten złomowaty router. Niby brat nie ma problemu z dostępem do internetu (przez wifi) ale jak przyjdzie co do grania przez LAN to jest to po prostu męczarnia.

Tak czy siak do rzeczy - szukam dobrego routera do domu. Internet mam bodajże z neostrady (czyli teraz chyba z orange).

Jeżeli dobrze kminię to musi mieć on wbudowany modem (aktualnie mam kabel od internetów wpięty bezpośrednio do routera - więc posiada on modem w środku...chyba...nie znam się na routerach)

Do tego wymagane jest Wi-Fi. Ale to chyba już standard. Ja z ojcem jesteśmy podpięci przez kabel do routera gdyż stoi on w moim pokoju. Natomiast brat ma wpiętą firmową kartę wifi która była wraz z routerem.

Aha - cena na pewno nie więcej niż powiedzmy 200 zł. No, jak to będzie jakieś +10-20 zł to można przeboleć. Ale generalnie żadnych ultra drogich kombajnów

Edited by KafarPL

Czyli rozumiem że to ma być ADSL? W tym budżecie chyba najlepszą propozycją będzie DGN2200 od Netgear.

Z USB, Qos, mamy go u rodziców. Internet działa na dwóch piętrach, testowaliśmy na max 6 urządzeniach.

A wcale powalającej prędkości łącza to oni nie mają.

Również mogę polecić Netgeara DGN2200 - konfiguracja jest bardzo prosta (też mam internet od orange + jakieś telewizje i telefony), połączenie jest stabilne zarówno po kablu, jak i bezprzewodowo. Jedna sztuka mi się zepsuła (częściowo z mojej winy), ale bez problemu wymienili i od tej pory śmiga jak złoto, a zasięg jest w całym domu.

Aha..zapomniałem. Co do tego routera - w zasadzie dołączona karta sieciowa na USB to mus.

W sklepie jest DGN2200B za 227 zł bez karty sieciowej

Ale znalazłem ofertę Netgear DGNB2200 wraz z kartą WNA3100 za 200 zł (akutalnie w promocji). Jakieś opinie o tych dwóch produktach ?

W sumie jak tak pogrzebałem to chyba wychodzi na to że to ten sam router a inna nazwa (DGNxxxxB a DGNBxxxx) wskazuje tylko na to że ten drugi ma kartę dołączoną

Aha - ludzie stwierdzają że te routery się bardzo mocno nagrzewają.

I jak z bezpieczeństwem i softem tego routera ?

Edited by KafarPL

Soft możesz sobie zmienić, ale akurat w tym modelu jeszcze nikt nie odkrył backdoora w oprogramowaniu producenta smile_prosty.gif.

Mam wersję z donglem usb; router jest ciepły, ale nie w ręce nie parzy.

Nie zauważyłem problemy nagrzewania a router chodzi 24h na dobę. Powinieneś kupić go taniej przez porównywarki. Z bezpieczeństwem i softem jest ok. Tylko dbaj o hasła ;-) Wiem, że w ostatnim czasie duże problemy mieli ludzie z routerami TP Link i Asus, chodziło właśnie o utratę danych. Z routera będziesz zadowolony.