Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KlimeX

System nie włącza się, piszczy po uruchomieniu

Polecane posty

Witam, mam kolejne problemy ze swoim komputerem. Tym razem system nie chce się załączyć, po włączeniu kompa nic się nie wyświetla na ekranie, a z płyty głównej wydobywa się 10 krótkich dźwieków (link do nagrania sygnałów)

Trochę kombinowałem przy kompie i próbowałem na własną rękę coś zdziałać, ale się nie udało. Wyjmowałem kości pamięci, resetowałem baterię, sprawdzałem docisk wszelkich kabelków, odłączałem dyski i napędy, ale wszystko na nic. Dodam, że w wyniku tych kombinacji po uruchomieniu komputera nie słychać już tych sygnałów, ale ekran nadal jest czarny. Nie wiem, czy to jakiś postęp czy po prostu spierniczyłem głośniczek płyty głównej podczas kombinowania.

Według procedury POST 10 sygnałów oznacza jakiś problem z pamięcią CMOS, więc wyjmowałem baterię i resetowałem tą pamięc, ale to nic nie dało.

Nie ruszałem tylko procesora, bo nie mam drugiego, aby podmienić i sprawdzić jak będzie się wtedy sprawowało. Kartę graficzną raczej wykluczam jako przyczynę problemów.

Niestety nie wiem jak sprawdzić model płyty głównej. Wiem, że jest to MSI (made in China), ale modelu zapomniałem, nie mam pudełka, a na płycie głównej nie ma nigdzie podanego modelu, lub też jestem na tyle ślepy, że nie mogę nigdzie tego znaleźć.

Konfiguracja to:

Procesor Intel Core 2 Duo E8400

Grafika Radeon HD 5770

3GB RAM DDR2

Zasilacz Cooler Master 450W

Dwa dyski twarde, jeden na złączu ATA, drugi SATA

Płyta główna MSI, niestety na chwilę obecną nie wiem jaki to model. (socket LGA 775, PCI-e, DDR2, dwa miejsca na kości RAM, jedno miejsce na kartę graficzną)

Windows XP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...