Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Krizu

Podkładka - czy warto wymienić?

Polecane posty

Witam

Od ponad 3 lat posiadam podkładke goliathus speed. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że po zmianie mychy na st rival ciężko jest mi z wyczuciem ruchu myszy na podkładce. Nie wiem czy pójść w kierunku zmiany podkładki na jakąś bardziej pod control czy jeszcze coś innego. Co najlepiej zrobić?

Prosze o pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskomfortu mi nie sprawia, jedynie czuje że ślizgacze są tak ślizgie w połączeniu z tąpodkładką, że nie do końca kontroluje(szczególnie w fps) gdzie chce strzelić. A dpi na którym gram to 500 więc nie duże ;d

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te ślizgacze w rivalu są same z siebie bardzo szybkie i praktycznie na każdej powierzchni myszka jeździ szybciej niż inne. W twoim wypadku qck akurat będzie dobrym wyborem bo jest wolniejsza niż goliathus i będzie Ci łatwiej zatrzymać myszkę. Są myszki na których różnicę w szybkości na różnych podkładkach widać ogromną a są takie jak rival, że te różnice są znacznie mniejsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja początkowo po zakupie SS Rival też miałem problem z wyczuciem tej myszki, ale po ustawieniu Acceleration i Deceleration w panelu sterowania myszki na najniższe wartości, tak jak na screenie poniżej, wszystko wróciło do normy i kursor zachowuje się neutralnie bo prędzej miałem wrażenie jakby minimalnie nie nadążał za ruchem dłoni.

http://images61.foto...04b3617fbac.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xeon

mam tego qcka i goliathusa przed sobą i jaką bym myszkę nie wziął to jest wolniejszy, ma może z 4 miesiące, ale jest mało używany bo nikt go nie lubi już specjalnie - wcześniejszy koło grudnia wyzionął ducha, kolega grał na nim od ok. lutego 2013 ;D

Pytanie którego qcka, bo ten mini wydaje mi się, że jest szybszy od zwykłego qck bo materiał jest jakby bardziej zbity, heavy z tego co kojarzę był przez to, że grubszy nawet trochę wolniejszy od normalnego qck (2mm). Kolega, który długo grał na qckach to zmieniał je średnio co 6 miesięcy ponieważ się wycierały i stawały się nawet szybsze ale o strasznie nie jednolitym ślizgu.

@krizu

no to masz jeszcze tesoro aegis x4, która jest wolną podkładką i ma bardzo gładką powierzchnię.

Osobiście to najlepiej mi się grało rivalem na zowie g-tf rough - daje dużo kontroli a zarazem myszka ma ciągle jednolity ślizg, co dla mnie jest bardzo ważne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Misiek690

Acceleration i Deceleration mam ustawione tak samo jak Ty, więc chyba jest to możliwie najlepsza konfiguracja.

A mam pytanie, bo słyszałem że w opcjach myszki w panelu sterowania powinno się ustawiać szybkość myszy na połowe paska, ja mam go ustawionego tak mniej więcej na 9/10. Ma to jakikolwiek wpływ czy żadnego?

@Hya

Powiadasz że na zowie g-tf rough dobrze pracowało się z rivalem? Można było "wyczuć" ruchy myszki? Z tego co wyczytałem podobno wersja speed też jest całkiem niezła, rough jest bardziej szorstka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

rough jest taka jakby z włóczki, z takich jakby mini kordonków tongue_prosty.gif - wyjątkowa powierzchnia więc ciężko do innej podkładki porównać wink_prosty.gif, ale daje to świetne wyczucie myszki. Speed z kolei jest bardzo szybka i znacznie gładsza, ale kontrola w porównaniu do rough jest zdecydowanie niższa jak chodzi o wyczucie. Piszesz, ze wolisz wolniejszą z większą kontrolą, dlatego imo rough byłaby dla Ciebie lepsza. Wrażenie na niej jest jak na materiałowej, na speed podchodzi pod plastikową wink_prosty.gif.

co do 9/11 (masz 11 nie 10) w windowskie, odpal painta na 10/11 i zobacz jak Ci się schodki rysują, więc się nie dziw, że w grach nic nie trafiasz ;D teraz ustaw 6/11 jak powinno być i zobacz, ze robisz normalne linie smile_prosty.gif . Jak dajesz ponad 6/11 to ci piksele zaczyna przeskakiwać wink_prosty.gif

@xeon

mini jest szybsza trochę, ale jak wygrzejesz i ślizgacze i podkładkę to będzie wolniejsza niż goliathus wink_prosty.gif jak tak na "zimno" postawisz na niej myszkę to wydaje się dosyć szybka. Wolna jest też dlatego, że nie ma jednolitego ślizgu, goliathus też nie do końca, ale i tak bardziej niż qck smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jest różnica, ale jeżeli np miałem na to 10/11 i dpi na myszy 600 a teraz 6/11 i dpi 1000 a szybkości są podobne jak wtedy to teraz mam rozumieć będzie precyzyjniej tak? Wytłumacz jeśli jesteś w stanie ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to miałeś jakiegoś dobrego qcka bo i ja i wszyscy koledzy mieliśmy jakieś wolniejsze wink_prosty.gif ale nie dziwie się bo np. everglide titan mat (ten średniej wielkości) którego ja miałem był zdecydowanie wolniejszy od monster mata kolegi, a to te same podkładki, pamiętam, że się nawet wymieniliśmy bo ja chciałem szybszą a on wolniejszą wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...