Jump to content
Pewker

Rozwiązany: Klawiatura ok. 100zł

Recommended Posts

Dobra, przejrzałem sporo tematów i nie mogę się zdecydować.

Zarówno do pisania jak i do grania.

Skok jest mi dosyć obojętny, najważniejsze żeby przyciski nie były całkiem płaskie jak np. w niektórych klawiaturach natec, chciałbym wyczuwać czy naciskam ten przycisk który chciałem a nie coś obok (na zanderze u kumpla moje palce po prostu "traciły orientację"), także przyciski typu "halset" odpadają.

Anti-ghosting do przynajmniej 8 przycisków też by był miły bo zdarza się pograć w bijatyki we dwóch na jednej klawie.

Podświetlenie, multimedialne klawisze i makra - konieczne nie jest, przy dwóch klawiaturach o podobnej jakości wygra ta z dodatkami, ale ogólna jakość i wygoda>podświetlenie i inne. Aczkolwiek z multimedialnych przydałaby się jakaś kontrola głośności. Jak podświetlenie to niebieskie.

Podkładka- nigdy nie miałem. Opieram ręce o blat i nie czuję jakiegoś dyskomfortu, ale z podkładką pewnie byłoby nieco wygodniej.

Pełnowymiarowa.

Ze względów głównie estetycznych- fajnie jakby napisy na klawiszach były dosyć trwałe.

Odpadają też klawiatury wykonane w większości ze śliskiego, błyszczącego plastiku jak np. tani Zalman K300M.

Na początku myślałem o Thermtake Knucker lub Gigabyte Force K7 ale stwierdziłem że wolę dołożyć ze dwie/trzy dychy i wymienić też moją badziewną myszkę (według testu ok. 12,5 cm, najbliżej do fingertip, do 2k DPI, mam podkładkę A4 Tech X7-200MP - CM Xornet chyba powinien być ok? Recenzje czytałem, wykonanie mi się podoba), więc pozostaje wybrać klawiaturę bliżej 100 zł niż 150zł.

Zainteresowałem się modelami: genius Imperator, zalman k400g, genius G265, natec rx66. Któraś z nich jakoś wybija się jakością? Jest jeszcze coś innego wartego uwagi?

Edited by Pewker

Chyba tak zrobię, Imperator najbardziej mi się podoba, sprawia wrażenie solidnego i wygodnego a opinie i recenzje są dosyć pozytywne, szkoda że wersja różniąca się głównie podświetleniem jest prawie dwa razy droższa. Zalman też wydaje się ok, podoba mi się niewiele mniej od Imperatora, kusi podświetleniem(chociaż z tego co widzę po opiniach i youtube to podświetlenie jest dosyć niskiej jakości, nierówne).

Szkoda że trudno o porządną recenzję Zalmana, jedynie na YT można głównie zobaczyć coś po angielsku, ale to są głównie pierwsze wrażenia a nie recenzje.

Dobra, przemyślałem sprawę (i przeczytałem/obejrzałem jeszcze trochę recenzji i testów) i stwierdziłem że wezmę mysz CM Xornet i jednak dopłacę do Thermaltake Knucker jako że perfekcyjnie trafia w moje gusta pod względem prostego i eleganckiego designu, a że przełączniki (według tego co widziałem i czytałem) są trochę lepsze niż w dowolnych innych klawiaturach membranowych, no to cóż, mam nadzieję że będę zadowolony.

Dzięki za pomoc icon_wink.gif

Temat jeszcze nie zamknięty to napiszę :)

Dzisiaj odebrałem z paczkomatu przesyłkę. Thermaltake Knucker na którym piszę tego posta (agito.pl jednak sprzedało mi jedną z ostatnich sztuk, fart niezły bo zamawiając chociaż dzień później już bym raczej w żadnym sklepie nie dostał) i Xornet. Z obu jestem bardzo zadowolony. Knucker może nie miażdży innych membranowych jak gdzieś pisał DanteGamer, bo to tylko namiastka mechanicznej, ale na żadnej innej membranowej nie klepało mi się przyjemniej :). Xornet też jest bardzo wygodny i porządnie wykonany(aczkolwiek jak w przypadku klawiatur poklepałem w marketach, to w przypadku myszek nie mam porównania z innymi porządnymi modelami w podobnej cenie)

-polecam, zwłaszcza że dwa dni po tym jak ja zamówiłem jego cena w wielu sklepach spadła ;p

Jeszcze raz dzięki za upewnienie mnie w wyborze.

Temat można zamknąć.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...