Skocz do zawartości

Wentylator do megahalems'a [100zł]


Aronia

Polecane posty

Hejka

Chciałbym zapytać was jaki wentylator byłby odpowiedni do zainstalowania na takim coolerze. Chciałbym aby miał regulacje obrotów, był cichy i dosyć wydajny (i7-4770k). Mam na to przeznaczone maks sto złotych, ale w zasadzie wolałbym wydać trochę mniej. Procek zostanie potem podkręcony.

Dzięki za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką rewizję Megahalemsa ma autor tematu, ale do rev. A i rev. B montuje się wentyle 120mm ;) Chyba w rev. C już bez problemu się zamontuje 140mm, choć patrząc na to że taki wentyl będzie większy od chłodzenia, to nie wiem czy jest sens.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większa cisza przy tym samym przepływie powietrza, fakt, ale skoro i tak wentylator będzie częściowo wiał wokół chłodzenia a nie na chłodzenie, to raczej to nic nie zmieni. Choć w sumie może przy okazji trochę sekcję zasilania owieje. Z drugiej strony z wentylem 140mm jest większa szansa, że będzie kolidować z pamięciami (jak jest jakiś moduł wsadzony w slot najbliżej chłodzenia).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dsc05663h.th.jpg

Tak to u mnie wygląda, już nawet wentyl 120mm wystaje w jednej płaszczyźnie :P A w drugiej miejsca zostały milimetry...

W każdym razie - grunt, żeby do 140mm wiele nie dopłacać, bo pożytku z tego nie będzie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...