Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Doma96

Monitor do 1000 zł

Polecane posty

Witam. Zepsuł mi się mój stary monitor LCD 17'' LG Flatron L1730S, służył on do przeglądania internetu, oglądania filmów i w głównej mierze go grania w gry. Do tego samego użytku będzie miał być używany nowy monitor, który mogę kupić do kwoty 1 000 zł.

Mój obecny sprzęt to:

Windows 7 64 bit

Intel Core i5 3350P 3.10 GHz

8 GB RAM

GTX 460 1 GB

Zasilacz 550W

Ze względu na już obecnie słabą kartę graficzną nie jestem pewien co do wyboru monitoru z rozdzielczością Full HD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTX 460 potężny nie jest, ale na średnich, a często średnio-wysokich detalach spokojnie pograsz w nowsze gry w Full HD. Zresztą kupowanie monitora z mniejszą rozdzielczością mija się dzisiaj z celem.

Do 1000 zł proponuję:

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/4862811 lub http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/8088756

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz tak jakby w każdym Asusie siedziała ta sama matryca, tak samo jak i w Dellu - "między nimi". Widziałeś każdy monitor Asusa i Della, że oceniasz to tak ogólnie? ;> W Asusie bardzo możliwe, że siedzi matryca LG, jak w większości dostępnych na rynku ekranów. Nie mogę się jednak doszukać konkretów.

Odnosząc się do podanego przeze mnie Della - to tak, to jest wyższa półka. Niższy imput lag czy lepsze, bardziej równomierne podświetlenie przemawiają na korzyść Della. Do tego dochodzi flicker-free, którego LG nie posiada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Flicker-Free - jakoś do mnie ten argument nie przemawia. Zresztą opinie na ten temat są bardzo podzielone. Jedni chwalą, inni się żalą, że nie działa. Więc nie umieszczał bym tego jako argument przeważający na korzyść danego monitora, bo nie zawsze to działa.

W Dellu działa.

Niższy imput lag, ale dużo wyższy czas reakcji (8ms vs 5ms). Co wychodzić powinno na to samo. Poza tym jakoś nie słyszy się, by w LG był problem ze smużeniem, więc to też argument połowiczny.

Porównywanie czasów reakcji jest bez sensu, a już szczególnie wtedy, gdy mamy do czynienia z monitorami różnych producentów - praktycznie każdy mierzy to inaczej. Dell ma wystarczająco dobry czas reakcji, co można zobaczyć w testach, a niższy imput lag działa tu dodatkowo na plus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...