Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Preem

błąd pod koniec instalacji win 7

Polecane posty

Witam, kupiłem laptopa Acer V3-571G z zaisntalowaną "ósemką" i plikiem do odzyskiwania. Systemu nie trawię kompletnie to postanowiłem zmienić na win7. Z godzinę męczyłem się z Biosem aby zaczęło czytać płytę przy starcie, w końcu się udało zmieniłem coś z typem biosu na "legacy" itd i płytka odpaliła. Tyle że pod sam koniec instalacji 7 wyskakuje na 2-3 s. blue screen (disc coś tam coś tam) i potem nieoczekiwany błąd, "ok" i restart.

Czytałem że trzeba zmienić w biosie coś z dyskiem ale dalej nic.

Pomóżcie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tak:

a) Poszukaj opcji 'Boot Mode' i wybierz 'Legacy BIOS' (już to chyba zrobiłeś, ale sprawdź - może nie zapisałeś zmian przy wyjściu z BIOSu?)

b) Poszukaj 'Secure Boot' (oczywiście też w BIOSie) i ją wyłącz (Disabled).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to musiałem zrobić żeby odpalić w ogólę płytę, zmieniłem all co się da i nic, na tym blue screenie jest coś z "disc", zmieniłem też sata mode na ide i dalej to samo, nie wiem co tu jeszcze można zrobić pomóżcie

mam jeszcze zakładkę security ale tutaj wszystko jest do haseł, widzę 1 opcję "Select an UEFI file as trusted for executing" i jest ona na "Enter"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalowałeś wcześniej 7 z tej płyty? Może poprostu jest porysowana itp.? Bo z tego co udało mi się znaleźć, to jeśli już instalacja 7 odpaliła to wszystko powinno pójść jak po maśle. Dobrze by było, żebyś podał dokładną treść tego BSODa a nie 'cośtam disc'.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za szybko gaśnie, ale chyba blue screen jest od dysku więc to tego wina, teraz próbuję instalować xp aby spr czy w ogl ruszy choć czarno to widzę

ps. udało mi się zainstalować xp tak dla sprawdzenia bo i tak nie będę korzystał gdyż nie ma sterów pod tą windę, proszę o porady bo nie wiem co robić :C

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli windows jest oryginalny to płyta może być porysowana i nie można doczytać odpowiednich danych przez co występuje, problem z nośnikiem słowo disc raczej jego(płyty,nośnika) dotyczy a nie dysku HDD.

Możesz pobrać system windows 7 i użyć swojego klucza tak jak jest to tutaj http://www.superuzytkownik.pl/2013/11/skad-pobrac-wersje-instalacyjna-windows.html opisane .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumuję zamiast tych edit:

wypaliłem teraz płytę z 7 (org) i nawet nie czytał, tzn wybieram bootowanie z CD > enter, i jest czarny ekran oraz miga kursor w rogu confused_prosty.gif potem wrzuciłem ją do pc i było to samo czyli wina płytki choć nagrywałem w ImgBurn

pendrive'a bootowalnego z cmd zrobić nie mogłem bo nie wykrywa, z programu microsoftu też, zrobiłem za pomocą UltraISO i to samo co wyżej

mam w tym biosie zakładkę "security" która jest zablokowana i tam sa te opcje o których czytałem tzn "Select UEFI file as trusted for executing" - ustawiona na "enter" oraz "Erase all Secure Boot Setting" - również ustawiona na "enter" tyle że trzeba jakieś hasła wprowadzać a nie chcę nic poblokować confused_prosty.gif

patrzyłem filmiki na necie i typa instalują win7 przy tym biosie, zrobiłem te same ustawienia co oni idalej to samo

może obydwie płytki są walniętę bo że jedna to wiem a tamta 1 ma sporą rysę, tyle że jak zbootować mam tą swoją żeby działała? robiłem tak jak w poradniku (ImgBurn)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypaliłem teraz płytę z 7 (org) i nawet nie czytał, tzn wybieram bootowanie z CD > enter, i jest czarny ekran oraz miga kursor w rogu confused_prosty.gif potem wrzuciłem ją do pc i było to samo czyli wina płytki choć nagrywałem w ImgBurn

Czasem w takiej sytuacji trzeba po prostu nieco dłużej poczekać.

I ponownie zadam pytanie:

Partycje są stworzone w oparciu o GPT, czy MBR?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie wydaje mi się żeby to był problem z zapisem informacji partycji na dysku ale nie jestem pewny w każdym razie jeśli nie masz ważnych danych na dysku warto zrobić konwersję na GPT.

Obraz Windowsa który nagrywałeś sprawdź w jakimś programie np. ultriso czy jest on bootowalny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłem z veryfity więc niby jest ale czekałem z 5 minut i nie ruszał zaraz wrzucę i poczekam z kwadrans.

na dysku w lapku nie mam nic bo doszedł do mnie dopiero wczoraj, nawet systemu teraz nie ma. tzn niby jest zaisntalowany ale nie można ukończyć procesu instalacji confused_prosty.gif

jak spr jeszcze to gpt, chyba poniżej 2 tb na dysku stosuje się mbr?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od tego, czy w końcu jest ustawione UEFI, czy jest włączona zgodność z BIOSem. Jeśli to pierwsze, to lepiej jest mieć GPT, jeśli to drugie, to koniecznie trzeba mieć MBR.

Generalnie powinna zadziałać metoda przedstawiona tutaj.

Czasem jest potrzebna aktualizacja BIOSu, ale raczej jest to rzadkość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziomek użyczy mi spr win7 64 bit więc się okazę co i jak

To zależy od tego, czy w końcu jest ustawione UEFI, czy jest włączona zgodność z BIOSem. Jeśli to pierwsze, to lepiej jest mieć GPT, jeśli to drugie, to koniecznie trzeba mieć MBR.

ps. z tego co patrzę w tym poradniku to uefi odp za blokowanie instalacji systemów innych aniżeli pierwotny to jest w tym przypadku 8, w takim razie to nie jest wina uefi bo bios przestawiłem na legacy i bez problemu zainstalowałem xp

okaże się wieczorem jak z tym win7, oby poszedł bo już tracę cierpliwość

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem idiotą, gdyby to było takie proste nie zakładał bym tu tematu

oczywiście próbowałem przez Install Now z poziomu systemu xp, tj pulpitu ale wtedy wywalało inny z kolei błąd :/

próbowałem ale dalej to samo, ludzie ratujcie bo nie wiem co robić, mam teraz sprawdzoną wersję od ziomka i wraz to samo, wywala ten blue screen i potem błąd "Komputer został nieoczekiwanie uruchomiony ponownie lub napotkał nieoczekiwany błąd..."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł skoro w lapku miałeś windowsa 8 już zainstalowanego to musisz mieć partycje w formacie GPT.

Teraz włóż płytę z windowse 7 i w meny gdy już dojdziesz do poziomu formatowania i wybierania partycji wciśnij Shift+F10 a potem w okienku konsoli cmd wpisz kolejno

diskpart

list disk

select disk n (najczęściej będzie to 0 w miejsce n )

clean

convert mbr

exit

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...