Jump to content
spox13

Karta sieciowa "Wi-Fi" nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP

Recommended Posts

Karta sieciowa "Wi-Fi" nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP

Dokładnie taki komunikat pojawia mi się w oknie Diagnostyka sieci systemu Windows. Problem z internetem na drugim laptopie mam już od kilku dni. Zaczął się rozłączać w przypadkowych momentach. Pomagał restart karty sieciowej. Przedwczoraj wyłączał się już dosłownie co kilka minut aż w końcu wyłączył się całkowicie i nic nie pomaga. Dlatego skorzystałem z tej "diagnostyki". Komputer nie ma też połączenia z drukarką, po czym tym bardziej wnioskuję, że problem dotyczy karty sieciowej, a nie routera. Zresztą restart routera nic nie daje. Oczywiście musiało się to wydarzyć w trakcie przygotowań do sesji egzaminacyjnej, co znacznie utrudnia poszukiwanie jakichkolwiek informacji. W związku z tym proszę o pilną pomoc. System: Windows 8

Przepraszam za taką mało estetyczną edycję tekstu, ale skopiowałem go z innego forum, na którym nikt mi nie pomógł.

Dodam jeszcze, że dzisiaj wziąłem kompa specjalnie na uczelnię, żeby sprawdzić czy tam będzie działać, ale niestety nie działał. I tak jeszcze z historii: w przeszłości miałem takie sytuacje, że po korzystaniu z neta na uczelni nie chciał mi się połączyć z siecią w domu. Tzn niby się łączył, ale internetu nie było. Wtedy też pomagało wyłączenie i włączenie karty sieciowej. A teraz zanim zaczął gubić połączenie to też miałem go na uczelni, ale nie korzystałem z neta.