Jump to content
ksol76

Wymiana Geforce GTX 560 Zotaca, tylko na co?

Recommended Posts

Muszę wymienić grafikę, karta się zbiesiła, ale na jakiego innego Geforca?

Płyta główna to Gigabyte H61M-S2V-B3, jedna kość RAM 4 GB DDR3, procek Intel Core i7-2600 3.40 GHz, zasilacz Chieftec A80 650W (niedawno go wymieniłem, a wziąłem go z myślą o możliwym upgradzie, tylko nie spodziewałem się, że tak szybko będę do niego zmuszony).

Tak na marginesie, nie przypuszczałem, że na zintegrowanym Intelu 2000 da się normalnie grać w Left4Dead 2, na Crysisie już był pokaz slajdów ;-)

Link to comment
Share on other sites

Nie trzeba testów by umieć wywnioskować, że chłodzenie MSI do najlepszych nie należy.

Żeby jednak rozwiązać wszelkie wątpliwości:

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-660-gaming-oc-2gb-ddr5-192-bit-hdmi-dp-dvi-n660-gaming-2gd5-oc-609901/

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_660_przeglad_modeli_niereferencyjnych?page=0,16

Skoro Giguś jest chłodniejszy nawet od wersji Gaming, to na pewno jest chłodniejszy od tej niebieskiej. Jest jednak sporo głośniejszy, ale tutaj akurat wygrywa Asus:

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx660-2048mb-ddr5-192bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-wentylator-directcu-ii-gtx660-dc2-2gd5-517453/

Link to comment
Share on other sites

Przy tamtej cenie Gigabyte (teraz skoczyła do góry) to nie była alternatywa, tylko druga, gorsza opcja. W chwili obecnej, jeśli musiałbym już brać GTX660, pewnie wziąłbym MSI, choć Asus kusi trochę swoją kulturą pracy.

Link to comment
Share on other sites

Ja również, ale akurat ta zmiana nie musi nastąpić aż tak szybko. Jak komp nie dostaje hita codziennie (mój ziomek chciał bym mu coś naprawił, a tam wgnieciona obudowa na parę dobrych centów), to wytrzyma parę miesięcy, jak nie lat.

No i uważaj z tym otwieraniem boku, bo strasznie kurz łapie wtedy komputer. A tak łatwo nie jest go wyczyścić (no chyba że kompresorem) całkowicie, bo trzeba podzespoły wyciągać.

Link to comment
Share on other sites

Macie rację, niedługo mam zamiar wymienić obudowę, teraz jest standardowy ATX, chociaż jak dotąd dawał radę, a podzespoły nie grzały się szczególnie. Odstrasza mnie głównie konieczność przekładania i podpinania na nowo kabli, mam w środku niezły bajzel. I szczerze mówiąc nie wiem też jaką tą obudowę ewentualnie wybrać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...