Jump to content
freshow0

Brak obrazu po wymianie procesora i dysku

Recommended Posts

Witam was, mam ogromny problem. Składałem mój sprzęt od nowa z tą różnicą, że zmieniłem procesor, dysk i obudowę. Na początku komputer załączał się i po chwili restart. Wpadłem wtedy na to, że zapomniałem zresetować bios. Wyjąłem bateryjkę i komputer normalnie już się włącza od strzała, lecz nadal nie ma obrazu... Nie mam pojęcia co to może być, kartę graficzną 2 razy od nowa zakładałem, kable podpinałem od nowa i nie wiem. Dodam, że płyta to GA-P35-S3L, wcześniej siedział w niej C2D E4300 a teraz C2Q Q6600. Ratujcie:(

<p>Zasilacz to Chieftec GPS-450AA-101A. W tej budzie niestety nie ma speakera chyba. Ram siedzi dobrze.</p> Mały up: po wyjęciu kości Ram Kingstona komp odpala z błędem CMOS checksum error i F1 zeby kontynuować bootowanie. Wiec odpala z kością Corsaira, z obydwoma nie i z samym Kingstonem również nie:/

Edited by freshow0

Może ta kość jest uwalona?

Może być. Ja mam pamięci Patriot Dual Channel 2 x 1 GB i po włączaniu komputera mam tylko czarny ekran bez żadnych dźwięków z głośniczka - nic. Wcześniej miałem podobne oznaki i pomagało przekładanie kości w inne miejsca a teraz już nic nie pomaga, więc możesz mieć coś z koścmi albo z samymi slotami na pamięci. Zacznij jednak od wyjęcia baterii i wyzerowania CMOS-u zworką. Potem jeszcze raz testy z modułami pamięci pojedyńczo i znajdziesz winowajcę. Dla wszelkiej pewności sprawdzaj kością działająca wszystkie sloty aby wykluczyć ich uszkodzenia.

Edited by Private_Arti