Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wojtasss

Rozwiązany: Karta graficzna, pamięć - upgrade

Polecane posty

Witam,

planuję kupić nową kartę graficzną do dosyć starego kompa:

System Windows vista 32-bit oryginalny,

Pamięć: 4 GB RAM

Karta Graficzna: MSI Radeon 6850

Płyta główna: Gigabyte Technology Co., Ltd. P31-S3G

Procesor: Intel® Core2 Quad CPU Q8200 @ 2.33GH

zastanawiam się, co najlepszego do tego procesora można dołożyć i czy ta płyta główna jest koniecznie do wymiany, jakbym chciał do niej podpinać coś nowego, zasilacz wymieniłem rok temu na OCZ 550 W, z tego co słyszałem, to dobra firma, ale w razie czego, to dokładny model podam (będę musiał go do tego odkręcić, bo etykieta jest zwrócona do ściany obudowy, na której siedzi płyta główna).

Dodatkowo prosiłbym o informacje, czy do tej płyty głównej można podczepić Xeona albo i5-4570 i czy będzie to ze sobą współgrało na tym starym zasilaczu i płycie głównej, czy jednak będzie konieczna wymiana płyty głównej lub zasilacza w przyszłości, bo planuję kupić kolejne komponenty w miarę przypływu gotówki.

Na razie planuję kupić nową kartę graficzną i kości pamięci (tak, żeby mi śmigał windows 8.1, bo planuję kupić upgrade). Jeśli procek by zbytnio nie cofał i nie byłoby zwiększonego prawdopodobieństwa spalenia się czegoś, to budżet mam na GTX 760 Ti + kości jakie polecicie.

Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do obecnej płyty głównej Xeon ani i5 oczywiście nie wejdzie. Najlepsze procesory pod tę płytę to Q9X50, ale opłacalność takiej zmiany jest bliska zeru. Nie widzę innego wyjścia jak wymiana płyty (a co za tym idzie pamięci na DDR3, oraz dysku lub nagrywarki jeśli nie mają złącza SATA). Także jak planujesz wymieniać procesor to dokupowanie pamięci jest zwykłym wyrzucaniem kasy w błoto, bo i tak będą do wymiany.

Nie ma takiej karty jak GTX760Ti ;) Tak czy owak - przy tym procku nie ma sensu kupowac GTX760, jeśli o nią chodziło.

Zasilacza nie trzeba będzie wcale zmieniać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, a w takim razie moglibyście mi jeszcze polecić jakąś płytę główną, tego typu (wielkości?) co ta stara, żeby mi weszła do starej obudowy? (prosiłbym o link z morele.net, bo tam będę zamawiał procesor) smile_prosty.gif Zrobię tak jak polecacie, czyli jednak zacznę od płyty głównej i procka, ten stary ma już 6 lat, a kartę graficzną w baaardzo dobrej ofercie wyhaczyłem za 300 zł prawie dwa lata temu tongue_prosty.gif I jeszcze pytanie, czy kość, kompatybilna ze starą płytą główną wejdzie do tej z DDR3 (cokolwiek to jest tongue_prosty.gif), nie mam pewności, czy mi starczy kasy na nowe, a będę od razu starał się kupić najlepsze, a co do dysków to mają to złącze SATA smile_prosty.gif

A odnośnie karty graficznej, to w przyszłości założę nowy temat (pewnie się sporo na rynku zmieni do tego czasu, więc nie ma co na razie marnować na to czasu i energii tongue_prosty.gif)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już napisałem - wymiana płyty wiąże się z koniecznością wymiany pamięci na DDR3. DDR2 nie będzie w ogóle pasować.

Co do doboru sprzętu - zobacz np. i5-4440/i5-4570 + ASRock B85 Pro4 + 1x4GB DDR3 od np. Team, Crucial, GoodRAM.

@down: jak już się czepiasz, to jeszcze zwracam uwagę że powinno być Crucial Technology :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Omas oni teraz dają i5 4570 za 708zł tongue_prosty.gif

@yojo2 ta płyta co mi podałeś występuje w dwóch wersjach: ATX i micro ATX (uATX), która jest odpowiednia mojej starej płycie głównej? jestem kompletnie zielony w tych sprawach i nie chce nic skopać, ale podejrzewam, że zwykły ATX?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...