Skocz do zawartości

Procesor, płyta i pamięć na początek


eSKULLuss

Polecane posty

Jako, że mój sprzęt się zestarzał planuję w najbliższym czasie wymieniać stopniowo podzespoły. Obecny zasilacz be quiet Dark Power Pro 550w chyba da sobie ze wszystkim radę, więc może zostać. Dalej, na start pójdzie nowy procesor, płyta i pamięć. Mocno sugerując się świątecznym konfiguratorem z CDA, myślę, że takie części będą w porządku:

  • AsRock Z87M Extreme4
  • GoodRam 2x4GB 1600MHz CL9 Play Black
  • Intel Core i5-4670K
  • SilentiumPC Spartan PRO HE924

Budżet to właśnie gdzieś tak 1700zł, ile wychodzi z powyższych. Więc liczę na opinie specjalistów wink_prosty.gif Czy ten zestawik, który podałem to najlepsza opcja w mojej sytuacji?

Obok powyższych na jakiś czas będzie jeszcze funkcjonować moja grafika Geforce GTX 275, a następny w kolejce do kupienia będzie nowy dysk, bo obecny to wolny, głośny i głośny 500GB, którego imienia nie znam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzasz podkręcać procesor?

Co do części które dobrałeś:

1. Płyta główna do zmiany na ASRock Z87 Extreme3 - tańsza i lepsza.

2. Pamięci zmieniłbym na Team Vulcan 2400MHz - podobna cena, lepsze parametry.

3. Chłodzenie które dobrałeś jest stanowczo za słabe do podkręcenia tego procesora. Na porządne musiałbyś wyłożyć ok. 150-200zł (Prolimatech Basic 81, Thermalright Macho, Raijintek Ereboss). Oczywiście tutaj jeszcze dochodzi kwestia obudowy, ktora musi być odpowiednio szeroka by porządne chłodzenie zmieścić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkręcać będę z pewnością, ale dopiero po jakimś czasie, gdy da mi to zauważalny wzrost wydajności w nowszych grach, więc czy teraz warto pakować w droższy cooler? Jeśli tak to chłodzenie mogę zamienić, tym bardziej, że płyta, którą podajesz jest sporo tańsza. Obudowa, którą mam i do której chcę wszystko zapakować to Cooler Master HAF 912 Plus, wyczytałem w internetach, że wejdzie bez problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...