Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

remix85

Nowy procesor,płyta główna, i ram DO 900 ZŁ

Polecane posty

Witam znajomy chciałby jak najwydajniejsze komponenty do 900 zł, ważne by procesor był od intela, najlepiej jakaś wydajna i5, procesor będzie podkręcany, płyta główna, oby miała przyzwoitą sekcję zasilania,i ram ddr 3 4 gb, z góry dziękuję za udzieloną odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zlożyć zestaw z najtańszym procesorem i5 z dobrą płytą do podkręcania potrzeba około 1100 zł. W tym budżecie i3 to max.

Intel Core i3-4130

http://techplanet.pl/produkty/procesory/intel-core-i3-4130-lga1150-box,39782.html

Asrock B85M Pro4 Intel B85

http://techplanet.pl/produkty/plyty-glowne/asrock-b85m-pro4-intel-b85-lga1150-pcxvgadzwglansataddr3,38768.html

Patriot DDR3 4GB 1333MHz Signature CL9

http://techplanet.pl/produkty/pamieci-ram/patriot-ddr3-4gb-1333mhz-signature-cl9,16189.html

Cena - 830 zł (techplanet.pl)

Procesor dwurdzeniowy z obsługą HT, dobra płyta główna, 4GB pamięci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem testy to ten i3 jest wydajny muszę powiedzieć, zwłaszcza w grach wyprzedza starsze i5 jak 760)

nie widzę więc sensu kupowania używanych modeli i5, skoro ten i3 jest sporo tańszy, nawet od używek, i całkiem wydajny, nie mówię jak sprawdza się w renderingu itd, bo znajomego to nie obchodzi, chce tylko procesor do gier, a ten nadaje się do nich bardzo dobrze. Dobra panowie dzięki za pomoc w doborze zestawu do znajomego, o chciałbym się jeszcze zapytać, czy najwydajniejszą i5 jest nadal 4670k ? czy wyszło coś nowego na rynek co go pobija, jeśli chodzi o cenę i jakość, oraz czy opłaca się brać jakąś lepszą płytę główną od asrock-z87 extreme3, pytam bo w styczniu przesiadam się z phenoma x4 965, gdyż jest on za słaby do mojego hd 7950, oraz czy dostanę jakąś dobrą obudowę, z możliwością zmiany obrotów wentylatorów, dobrym zarządzaniem kablami, oraz przeźroczystym bokiem obudowy, i jeszcze jakąś kość ram, gdyż słyszałem że intel gryzie się z wysokimi napięciami, a moje zapewne takie mają bo są taktowane 1600 mhz, przepraszam że się tak rozpisałem, i że pytam się o te komponenty któryś raz z kolei, ale bardzo chcę wiedzieć czy to nadal najbardziej odpowiednie opcje dla mnie, budżet jaki mam do dyspozycji na to wszystko to, 1700 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do podkręcania tak. Do niepodkręcania lepszy jest Xeon E3-1220V3 - i5 ze zwiększoną ilością cache. Chociaż wolałbym już dopłacić do niepodkręcalnego i7 - Xeon E3-1230V3.

Poza tym warto nie pisać takich ścian tekstu bo ciężko się połapać. Podaj model tych pamięci i napisz dokładnie czego potrzebujesz. i5 750/760 po OC powinien zbić tego i3 4130, poza tym ma on 4 rdzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i5 750/760 po oc może i bije tą i3, pisałem o teście bez oc, i tam wygrywał z niektórymi i5, a do niektórych niewiele mu brakowało, mowa oczywiście o teście bez oc.

Ram jakie obecnie posiadam to goodram ddr 4 gb 1600 mhz, nie wiem jakie jest napięcie ale zapewne bardzo wysokie,

obudowa jaką potrzebuję tak jak powyżej, z możliwością zmiany obrotów wentylatorów, dobrym zarządzaniem kablami, oraz przeźroczystym bokiem obudowy, i czy opłaca się brać lepszą płytę główną od asrock-z87 extreme3, która sami mi jakiś czas temu polecaliście, a co do procesora, oczywiście będę go podkręcał, i jeszcze pytanie czy hr-02 macho 120 wystarczy do podkręconego i5 4670k na 4,5 ghz bo myślę że taki wynik uda się bezproblemowo wyciągnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...