Jump to content
malin9191

Podkręcanie Radeonów HD 4850 512MB i Core 2 Duo E8500 @ 3,16GHz

Recommended Posts

Witam. Czy przy takiej specyfikacji komputera, jaką podałem poniżej, jest możliwe podkręcenie kart graficznych Radeon HD 4850 512MB i procesora Core 2 Duo 3,16GHz ? Jeśli tak to jakie są bezpieczne granice ? Z jakich programów korzystać ? Za wszelką pomoc i opinie bardzo dziękuję :)

Moja aktualna specyfikacja techniczna:

Windows Version: Microsoft Windows 7 Professional Edition Service Pack 1 (build 7601), 64-bit

Processor: Intel? Core?2 Duo CPU E8500 @ 3.16GHz

Płyta główna: ASUS P5Q PRO

Dwie karty graficzne

Graphics Card: ATI Radeon HD 4850 512 MB

połączone w CrossFireX

Total RAM: 4.0 GB DDR2

w dwóch kościach po 2GB

Zasilacz Chieftec CFT-650-14C

650 W

Z prockiem nie pomogę bo takich nie podkręcałem ale da się :) Zasilacz masz ok . Co do grafiki polecam GPU Tweak :) u mnie nie działają poprawnie wszystkie wersję programu trzeba dobrze trafić :P Używam wersji 2.0.9.0 tutaj możesz pobrać http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&m=gpu%20tweak&os=30 Program był raczej dla 7000 i 600 stąd problemy ze starszymi wersjami kart . Niezły jest również MSI Afterburner . Zainstaluj sprawdź czy możesz zmieniać napięcie jeśli nie to podkręcaj co 10 MHz pograj trochę i będziesz widział czy wszystko jest ok . Sprawdź też temperatury jakie się pojawią podczas obciążenia