Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Mankior

Jaki antywirus

Recommended Posts

Witam, z góry przepraszam jeżeli ten temat założyłem w złym dziale, ale jestem pierwszy raz tutaj.

Dzisiaj zainstalowałem Avasta bo bardzo długo komp nie miał żadnego zabezpieczenia, lepiej późno niż wcale. Pierwsze szybkie skanowanie wykryło tylko 3 wiry z czego sam się bardzo zdziwiłem, jeden z wirusów był to malware coś tam, wpisałem w wyszukiwarce żeby się czegoś dowiedzieć i znalazłem temat o tym że avast to najgorsze [beeep] jakie jest i żeby najlepiej zrobić na niego kupę, a potem go usunąć z kompa. Potem przeskanowałem kompa programem malwarabytes' anti-malware i wykryło ponad 80 zainfekowań tym [beeep], do razu usunąłem chociaż nie wiem czy dobrze zrobiłem. Chcę się teraz pozbyć tego avasta tylko nie wiem co darmowego wybrać bo jest wiele tych anty wirów, chodzi mi najbardziej o to żeby nie obciążyć kompa a ochrona była dobra. poradzicie coś ?

Link to comment
Share on other sites

Avast nie jest złym antywirusem. Ciężko jednoznacznie wskazać który antywirus jest najlepszy. Z darmowych zastanowiłbym się nad trzema - Avast, Avira i AVG. Nie będę tłumaczył dlaczego - są poprostu dobre (i do tego nie mulą strasznie komputera). A co do tych wykrytych zagrożeń z Avasta i MBAM, to najlepiej żebyś wrzucił log z wynikami skanowania na forum.

Link to comment
Share on other sites

@Internetowy ciekawy zabieg marketingowy. spam.gif Jednak wracając do tematu. Przygody z Avastem i darmowymi antywirusami skłoniły mnie finalnie do zakupu płatnego softu. Odżałowałem kasę (150 zyla), ale mam problem z głowy. Pakiety są mega wygodne. Miałem do wyboru pakiety najwyżej oceniane przez AV Test (wystarczy trochę poczytaćnauka.gif )- Kasper, ESET, Bitdefender czy Norton. Osobiście wybrałem F-Secureczytaj.gif . Mój komputer w ogóle nie jest obciążony. Także cenowo wypadł najlepiejbrawa.gif

Link to comment
Share on other sites

Z tego co się orientuję to GData spisuje się całkiem nieźle jeśli chodzi o skuteczność ochrony jak i wydajność. Sprawdziłem właśnie dla pewności wymagania systemowe i nie są jakieś wygórowane. Windows Vista/7/8 (32/64-bit), 1 GB RAM ? Windows XP SP2 (32-bit), 512 MB RAM. Jest też funkcja "AutostartManager przyśpiesza uruchamianie systemu, pozwalając na opóźnienie uruchamiania wybranych aplikacji ? startuj jak pierwszego dnia!"

Link to comment
Share on other sites

Widzę, że Panowie też używają Gdata. Jak dla mnie super. Gdata mam na laptopie, na którym jest wysokie ryzyko utraty danych osobowych. Gdata dobrze chroni komputer, dlatego mogę spać w spokoju, że nie będa mnie po sądach ciągać za utratę danych osobowych.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...