Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

Monitor do około 800 zł, głównie do gier.

Polecane posty

Witam.

Chciałbym kupić monitor w cenie około 800 zł. W jakichś 80% do gier, w 20% do filmów i pracy / przeglądania internetu. Na razie zainteresowałem się tymi modelami:

- BenQ GW2450HM

- albo GW2460HM (nie wiem, czym się różnią)

- Dell P2414H

- albo U2312HM (tak samo, nie wiem, czym się różnią poza wielkością)

Który z tych będzie najlepszy? A może jescze jakiś inny?

Wolałbym monitor 24 calowy, ale jestem w stanie wziąć 23-calowy, jeśli będzie oferował lepszą jakość obrazu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BenQ z miejsca bym odrzucił - mają matrycę TN. Lepiej wziąć coś na IPS (lepsze kolory i szersze kąty widzenia).

Te Delle są ok. P2414H to nowszy model, z tego co można wyczytać w recenzjach, to jest ciekawszą propozycją od U2312HM. Więc ku niemu bym się kierował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki.

Jeszcze 1 pytanie. Chciałbym użyć nowego monitora razem ze starym (samsung p2070), żeby móc na drugim mieć otwartę jakąś stronę internetową itp. podczas gier. Rozumiem, że po prostu podłączam oba monitory do komptuera, ustawiam, który jest główny i już? p2070 jest na innej matrycy, niż IPS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO mają lepszą jakość obrazu, a głównie chodzi tu o odwzorowanie kolorów.

Porównywałeś bezpośrednio Della i LG, że wysuwasz takie wnioski? Wątpię, szczególnie że P2414H to nowy model.

Sam go nie widziałem na oczy, ale przeglądając zagraniczne recenzje, ich autorzy twierdzą, że to jeden z najlepszych tanich IPS-ów. Moim zdaniem warto się nim zainteresować.

Widziałem natomiast U2312HM i nie powiedziałbym, że ma gorsze kolory od LG. Ciężko jednak powiedzieć coś więcej bez dłuższych testów. Najlepiej oczywiście żeby autor poszedł do sklepu i ocenił samemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja mam na ten temat zgoła odmienne zdanie. Sam niedawno odsyłałem mojego BenQ, po 1.5 roku użytkowania, na gwarancję. Z kolei znajomemu właśnie monitor LG padł jakoś w wakacje, dwa miesiące po zakończeniu gwarancji. Innemu koledze zaczął szwankować zaś ekran od HP jakoś niedawno.

Monitory LCD to jednak dość awaryjny sprzęt, poniekąd przez to, że teraz oszczędza się na wszystkim. To nie te czasy, gdy kupowało się telewizor od Sony i działał bez problemu przez 30 lat. Dlatego uważam, że gwarancja jest ważnym argumentem przy kupnie nowego monitora / telewizora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...