Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Taero

Wybór Słuchawek

Recommended Posts

Witam mam dylemat mianowicie nie wiem jakie słuchawki kupić do wyboru mam superlux hd681 lub Steelseries Spectrum 5XB. Głównie chodzi mi o słuchawki do Grania i gadania z znajomymi, zależy mi na wygodzie, dzwięku i dobrym mikrofonie :) Do wydania mam 130 zł

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej Behringer C1, ale jak nie masz wolnych dwustu złotych*, to zawsze możesz poprzestać na Trust Starzz czy ZALMAN zM-MIC1.

*Co w przypadku mikro studyjnego i tak jest tylko początkiem wydatków...

@EDIT - baj de łej. Wiesz, że owe Superluxy wyszły w 4 wersjach? Którą wybierasz?

Link to comment
Share on other sites

Charakterystyką.

Klasyczna ma najbardziej wyeksponowany bas, HD681B "delikatnie" przycina tony niskie (o jakieś 20DdB), a HD681F robi kipisz również w tonach średnich (nie polecam tego modelu - brzmi strasznie płasko). No i wydane w tym roku Evo, które są zaprojektowane od nowa i różnią się od reszty całkiem wieloma statystykami (przekraczają jednak twój budżet).

Tak więc jeżeli nie lubisz basu to bierz HD681B.

Link to comment
Share on other sites

A ja pozostaję przy wyższości B.

Miałem oba modele na uszach wystarczającą ilość czasu by powiedzieć, że zarzut o plastikowym brzmieniu B jest z sam nie wiem jakiej bajki wyjęty. To właśnie B są idealne ze względu na ciekawsze tony średnie i ucięty bas, który w klasyku jest właśnie o te 20dB za mocny, bo na wykresie statystycznym leży na tej samej linii co środek.

Bierz B, zdejmij dampery, zrób "skarpetmoda" i będziesz miał słuchawki warte 400zł za mniej niż 100. Oto jest moja ostateczna opinia!

Link to comment
Share on other sites

Na mnie się nie patrz. Ja po prostu lubię gdy niskie nie zachodzą mi na środek, co miało miejsce w trakcie mojego obcowania z klasykami.

No cóż... Wydaliśmy swoje opinie. Reszta pozostaje w osobistych preferencjach Taero.

Aczkolwiek z porównaniem HD681B do HD201 "trochę" przesadziłeś, nawet jeżeli nie lubisz B...

Link to comment
Share on other sites

Bo Senki puste!

Używałem ich przez 3 lata zanim przesiadłem się na HD681B i wiesz co? Różnica jest taka jak między niebem a ziemią! Senki nawet po maksymalnym podbiciu niskich nie potrafią tego co Superlux bez EQ, więc próba porównania ich jest według mnie równoznaczna z mieszaniem HD681B z błotem.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...