Jump to content
Che

Drukarka do 400 zł

Recommended Posts

Witam.

Padła mi drukarka i będę potrzebował nowej.

Jako osoba która trudno przyzwyczaja się do nowinek wolałbym po prostu pójść i kupić taką samą, jaką miałem, a miałem CANON PIXMA MP520.

Zakupiłem ją za 270 zł. Komplet tuszy CANON do niej kosztuje mniej więcej 240 zł i wystarczał mi na rok.

Mała zgrabna, szybka i miał skaner, drukarkę i ksero w jednym.

Co popsułem nie wiem.

Włożyłem chyba za dużo papieru, bo złapałem w garść mniej więcej 1/3 ryzy i wsadziłem dość ciasno.

Kiedy papier pociągnęła, coś chrobotnęło w środku papier urwało i stanęło.

Wyjąłem wszystko, włożyłem połowę mniej i ponownie włączyłem kserowanie.

Dźwięk wydało prawidłowy i wydawało się, że pracuje normalnie, jednak wypluło czystą kartkę. Pierwsza myśl: Zaschnięta głowica. Włączałem po kolei, czyszczenie głowicy, czyszczenie rolek, czyszczenie płyty dolnej i znów głowicy. Za każdym razem drukowało czyste kartki. Zdjąłem głowicę i była zaciapana, czyli atramentem pluje, jednak mam wrażenie, że ta głowica nie dotyka do papieru podczas drukowania.

Pewnie któraś rolka się zarwała i jest niżej. Nie wiem. Kolega kiedyś miał taka samą i jemu znów padła głowica. Nie wyrzucił jeszcze (on chyba nigdy niczego nie wyrzucił, taki chytry) i oddam mu swoją, może z dwóch zrobi jedną.

Koniec ciekawostek, teraz do rzeczy.

Teraz postanowiłem kupić nową.

Przeglądałem różne produkty w necie i jest niby spory wybór, ale trafiają się jakieś wymyślne cuda, jak drukowanie na płytach, drukowanie dwustronne itp. A ja chciałbym łatwą w obsłudze, tanią i żeby komplet tuszy nie był droższy niż w mojej no i żeby też drukowała ładnie zdjęcia.

W tej, przy papierze PHOTO GLOSSY canona i tuszu canona jakość zdjęć była niesamowita, a drukowałem zdjęcia w formacie A4.

A koszty.

Kupiłem za 270 w 2008.

Co roku nowe tusze za 240, czyli 5*240 =1200zł Razem 1470 i to podzielić na 60 miesięcy to 24 zł miesięcznie. Nieduży koszt eksploatacji. Pewnie ze 3 razy kupiłem 50 szt papieru fotograficznego po 60 zł to razem będzie 27,50 na miesiąc. Czy to dużo??