Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nietoperz

Mobilny laptop

Polecane posty

Dzień dobry. Jestem studentem i do tej pory używałem netbooka Samsung N150, który sprawdzał się dość dobrze na uczelni, ale jednak wydajność po pewnym czasie po prostu zaczęła irytować. Na pewno na plus były rozmiary, waga i czas pracy na baterii. Z racji, że teraz częściej przydałby mi się sprzęt do bardziej zaawansowanych zadań, zdecydowałem, że kupię nowego laptopa.

Sprzęt byłby używany bardziej do pracy, ale od czasu do czasu byłoby fajnie w coś zagrać. W nowości grać nie muszę, mam od tego kompa w domu, ale gry sprzed 2-3 lat mogłyby chodzić. Na moim aktualnym netbooku mocno przycina Neverwinter Nights z 2002 roku, więc różnica i tak będzie ogromna. wink_prosty.gif Bardziej zależy mi, żeby laptop mógł dłużej popracować na baterii. Myślę, że takie 13,3" lub 14" byłoby dla mnie optymalne, ale jeśli tylko z tego powodu będzie znaczny spadek wydajności albo wzrost ceny, to mogę się skłonić ku 15,6". Na sprzęt chciałbym przeznaczyć do 2500 zł, może być bez systemu, mam licencję studencką. Macie jakieś propozycje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zapomniałem wspomnieć, że dysk SSD byłby mile widziany. ;) Wymiarami i wagą jak najbardziej mi odpowiada, ale tak się zastanawiam czy przy pracy te 13" nie przeszkadza? Od czasu do czasu muszę odpalić jakiś program graficzny i bawię się trochę w Adobe Captivate (taki bardziej rozbudowany powerpoint). Jak z wydajnością tej karty graficznej? Widzę, że wg testów dałoby się w coś pograć w czasie nudy. Czyżby pierwsza propozycja była strzałem w 10? Dzięki za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafiką bawię się raczej dorywczo, najczęściej na komputerze stacjonarnym (w domu też bez szału, bo mam jeszcze monitor 4:3). A jest duża różnica pomiędzy wersjami z i3 i i5? Z tego co widzę trudno znaleźć wersję z i5 i dyskiem SSD, ale bez systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie rozumiem za bardzo porównania tych dwóch laptopów. Co takiego jest w tym HP, że warto go stawić obok tego Lenovo? W tym drugim jest mocniejsza karta graficzna, więcej pamięci i większy dysk. Laptop 15" to będzie dla mnie ostateczność, jeśli nie znajdzie się nic lepszego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak bardziej się skłaniam ku propozycji homzika, bo mam większą mobilność sprzętu (prawie 1 kg różnicy) i dłuższy czas pracy na baterii. Czy różnica w wydajności będzie bardzo widoczna przy codziennym użytkowaniu czy to bardziej statystyki? Chyba będę w stanie jakoś się zmobilizować do utrzymania porządku na tym dysku 128GB SSD, a filmy czy inne bajery ewentualnie trzymać na dysku zewnętrznym, który może w przyszłości kupię. Obecnie na netbooku mam zajęte w granicach 150 GB po 3 latach używania, więc tragedii chyba nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro stawiasz na mobilność to bierz 13cali

- jakiejś dużej różnicy nie ma między i3 a i5

To bardzo podobne procki 2 rdzenie 4watki tylko i5 ma ciut wyższe takty i funkcję turbo

która w razie potrzeby to podbije nam taktowanie o dodatkowe ~~400 MHz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w tym 13 cali to i3 ulv

-czyli niskonapięciowy , a to wydajność ala ~~ pentium

na pełnym i3 to

http://www.x-kom.pl/p/122175-notebook-laptop-13-3-hp-probook-4340s-i3-3120m-4gb-500-dvd-rw.html?del=100487700&sm12=MTg=&ts=1386320146&token=8a187b59533dd1f55d3cb3d0f2bbbaae

(a za resztę dokupić ssd)

ewentualnie masz też takiego (też z serii biznes) thinkpad

na szybszym dysku 7200obr. a też zostaje kaski na dokupienie ssd

http://www.x-kom.pl/p/154340-notebook-laptop-13-3-lenovo-ibm-thinkpad-edge-e330-i3-3120m-4gb-500.html?del=100487700&sm12=MTg=&ts=1386320146&token=8a187b59533dd1f55d3cb3d0f2bbbaae

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że w tym przypadku gdybym kupił SSD to byłby on zamontowany w miejsce HDD? Jeśli tak to nie robi chyba znaczenia prędkość tego dysku HDD. Byłaby możliwość zamontowania takiego dysku w miejsce napędu optycznego i jakieś sensowne zaślepienie otworu? Ten HP wygląda dość ciekawie, mocniejszy procesor i dedykowana karta, a cena niższa od tego ProBooka 430. Jest w tym jakiś haczyk czy różnica w cenie wynika tylko z SSD? Jeśli przeznaczyłbym jakieś 300 zł na SSD przekroczyłbym budżet tylko o 100 zł, więc tragedii nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, trochę chaotycznie to napisałem. Chodziło mi o tego ProBooka 4340s, który podałeś i różnicę w cenie pomiędzy nim, a 430. Teraz zauważyłem, że ten 4340s jest bez systemu, co jest dla mnie na plus, bo nie ponoszę dodatkowych kosztów. Dobrze rozumiem, że obudowa napędu zostaje, a do środka po prostu wrzucony jest dysk? I czy można wymieniać dyski bez utraty gwarancji? Ewentualnie czy można używać tego zdemontowanego dysku jako dysku zewnętrznego? Pamiętam, że kiedyś spotkałem się z dyskiem wymontowanym z laptopa, który dało się podłączyć pod port usb. Jakoś mam pewne obawy przed grzebaniem w napędzie, a może to rozwiązanie z dyskiem zewnętrznym nie byłoby takie uciążliwe...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana dysku nie wpływa na gwarancję

http://www.x-kom.pl/p/122175-notebook-laptop-13-3-hp-probook-4340s-i3-3120m-4gb-500-dvd-rw.html?del=100487700&sm12=MTg=&ts=1386320146&token=8a187b59533dd1f55d3cb3d0f2bbbaae

kupując to masz sam dysk hd

Chcąc mieć ssd (który musisz dokupić) masz 2 rozwiązania

SSD wkładasz w miejsce hd a hd na usb jako zewnętrzny na kabelku usb

bądz też dokupujesz kieszeń np taką

http://allegro.pl/kieszen-na-2gi-hdd-probook-4310s-4320s-4730s-6440b-i3770393303.html

wkładasz tam hd i masz wszystko w środku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze z tego co doczytałem, gdybym chciał używać tego dysku jako zewnętrzny to nie wiadomo czy będzie on wymagał podłączenia jednym czy dwoma kablami usb, a gdyby miał zajmować 2 porty to jest już spory minus. Da się to jakoś określić czy będzie chodził na jednym kablu? Na tej aukcji zaślepka tej kieszeni wygląda trochę inaczej niż szufladka napędu, jest to kwestia znalezienia odpowiedniej wersji? I źle spytałem o gwarancję, bardziej chodzi mi o utratę gwarancji przy grzebaniu przy tym napędzie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jeden usb 3.0 powinien wystarczyć

Też mam nadzieję że tą zaślepkę też możesz zmienić

(chodzi o tą czarną końcówkę z napisem DVD RW DISC)

na tą z laptopa ewentualnie szukać gdzieś na ebay

Wysyłając na serwis wkładasz "stary" napęd i po bólu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem z pytaniem odnośnie tej aukcji i dowiedziałem się, że oni dają zaślepkę taką uniwersalną, jak na zdjęciu, ale z tego co facet powiedział da się ją wymienić na zaślepkę zdjętą z napędu. Trochę mam obawy czy to się nie połamie, bo takie zaczepy czasem sprawiają trochę problemów, ale to chyba będzie jedyna sensowna opcja. Do 128 GB raczej trudno byłoby się ograniczyć (większe SSD są sporo droższe), a SSD z tego co czytałem daje sporą różnicę w szybkości działania. Moglibyście do tego polecić jakiś dysk w granicach 300 zł? Najlepiej z x-koma, bo raczej tam będę zamawiał całość, chyba wychodzi najtaniej.

Znalazłem też na stronie x-koma taką kieszeń: http://www.x-kom.pl/...udowa-slim.html

Jest ona o 40 zł droższa, ale wtedy miałbym też kieszeń na napęd dvd na usb, a to może się kiedyś przydać. Chyba przy takim zestawie bym został...

EDIT: Zadzwoniłem też do x-koma z pytaniem o tę kieszeń, ale facet nie mógł mi zagwarantować, że będzie ona pasować do tego modelu laptopa, bo rozmieszczenie złącza może być inne i doradził pytać po forach, więc sam już nie wiem jaka będzie najlepsza opcja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę wrócić jeszcze raz do tematu, bo przez ostatnie dni nie miałem na to czasu. Aktualnie jestem najbardziej skłonny ku HP ProBook 4340s, ale mógłbym rozważyć też inne propozycje. Czym różni się od niego ProBook 430? Tylko tym, że 430 ma słabszy procesor czy jeszcze gdzieś jest haczyk? Z tego co widzę brakuje też napędu optycznego, więc opcja drugiego dysku wbudowanego odpada. Jest sens dopłacać do tego Radeona HD 7570M w 4340s czy lepiej poszukać czegoś z i5 i HD4400? Z tego co wyczytałem często jest też polecany Dell Inspiron 14z, ale on jest na karcie zintegrowanej (wersja z dedykowaną jest już droższa). Czy 4340s będzie najlepszą opcją?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...