Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

reven1010

Mały PC

Polecane posty

Potrzebuję jak najmniejszej stacjonarki, coś na 2-3-4 generacji intela, może być używka. Zestaw bez dysku (mam sdd), bez napędu(mam na usb), bez grafiki (gtx 660 TF3). Mam także zasilacz 500W Deus G1, ale nie wiem czy będzie pasować do jakiejś małej obudowy. Polecicie coś, tak, żeby się wszystko pomieściło i było w miarę wydajne? Zero podkręcania.

Budżet jak najmniejszy.

Myślałem o czymś takim:

http://allegro.pl/ob...3769106473.html

http://allegro.pl/as...3760220309.html

+ jakiś proc i3/i5 pod ten socket

Warto brać 4tą generację intela i inny socket? Intel nie zrezygnował ze swojej "trójkowej" polityki, że pod jeden socket wypuszcza 3 generacje proców?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od ceny. Płyty mini ITX są zazwyczaj bardzo drogie (mowa o nowych) na LGA1150. Generalnie tutaj wszystko się rozbija o cenę, tak więc pozostaje szukać. Deus wejdzie, weź tylko obudowę z obsługą zasilacza ATX.

No i najważniejsze - nie każda obudowa ma zatokę na napęd taką jak w piecach. Są wersje SLIM, tak więc to też musisz sprawdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napędu nie będę montować - pisałem że mam na usb. Generalnie myślę o wydaniu ok 1000zł. Powinno wystarczyć, z tym, że na bank na LGA 1155. Myślę o powyższej płycie, procesorze i5-2300/2400/2500(ppotrzebuję 4 rdzeni niestety...), ram 1x4gb (jak się uda to 2x4gb) i powyższej obudowie. Liczyłem, że 200zł obudowa, 200zł płyta główna, 100zł ram i 500zł procek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah, źle zauważyłem. W takim wypadku może być i tak, podział jest rozsądny. Obudów m-ITX za bardzo nie znam, więc i też doradzić specjalnie nie mogę, ale w sieci na pewno jakieś info będzie.

No i oczywiście karta też musi wejść, czyli śledzie muszą być normalnej wielkości a nie skrócone (low profile).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam o tym coolermasterze to wszystko standardowe się mieści oprócz PG- bałem się o grafikę, ale mój gtx 660 ma prawie 24cm, a z tego co jest napisane wynika że grafika wejdzie nawet 30cm. O dziwo i ta PG i obudowa są tańsze nówki z np morele.net niż na allegro (ok 30zł różnicy na podzespole).

Jeszcze 2 inne obudowy CM znalazłem, ale myślę, że ta będzie najlepsza. W zasadzie to jest ich jak na lekarstwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ssd 128/256gb, napęd na usb, gtx 660 TFIII i deusa G1 500W. Wolałbym coś na S1155 SB/IB bo potrzebuję 4 fizycznych rdzeni a więc jakiejś i5 - wydaje mi się że taka konfiguracja mogłaby być tańsza. Ale jeśli 4gen się uda to nie będę narzekać smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża jest różnica w wydajności między Haswell'em a Ivy Bridge? Bo myślałem o wzięciu takiej

PG: ASRock H61M-VG3

i jakiegoś używanego i5-3350p (i wyżej). Tylko zastanawiam się nad sekcjami zasilania na takiej taniej płycie. Czy to przypadkiem nie jest jakiś szajs

A może są jakieś obudowy na płyty główne normalnej wielkości do max 400mm wysokości (dobrej jakości)? Ja chętnie wezmę jakieś używane części.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fractal mi się podoba, może faktycznie zrobię jak mówisz i wezmę 4tą generację. Większa ilość portów nie jest mi zupełnie potrzebna, bo i tak nie korzystam. Procesora nie będę podkręcać - znudziły mi się takie zabawy po 2500k.

Dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...